Ana Sayfa Haber Kanada Göçmenlik Rehberi: Sana Da Bana Da Kanada Yayımlandı!

Kanada Göçmenlik Rehberi: Sana Da Bana Da Kanada Yayımlandı!

7 dk okunur
0
0
1,077

Kanada göçmenlik konusu son zamanlarda bir hayli merak konusu olan konulardan. Uluslararası göçün genellikle hedef ülkesinde bulunan Kanada, birçok göçmen için en çok talep edilen ülkelerin başında geliyor. Kanada’ya göç etmek isteyen birçok göçmen adayı, Kanada hakkında araştırmalar yapıyor. Uluslararası eğitim ve göçmenlik danışmanı, aynı zaman girişimci ve iş geliştirme uzmanı olan yazar Alev Şahin, Sana Da Bana Da Kanada – Kanada Göçmenlik Rehberi isimli kitabıyla Kanada ve Kanada’ya göçmenlik konusunda birçok soruya yanıt veriyor.

Kanada Göçmenlik Rehberi: Sana Da Bana Da Kanada

Kanada. Birçok göçmen adayının hayalini süsleyen ülke. Gelişmiş iş olanakları, temel hak ve özgürlükler, çokkültürlülük, refah düzeyinin yüksekliği ve birçok avantajlı başlıktan dolayı, Kanada birçok göçmen adayı açısından başrolde. Özellikle gelişmiş eğitim olanakları ve öğrenci dostu toplumuyla dikkatleri üzerinde toplamış durumda.

Kanada Devletinin 2023 yılına kadar 1 milyon göçmen alacağını duyurmasıyla birlikte dünya çapında Kanada’ya göçmenlik başvuruları hızlanmış durumdadır. Peki Kanada hakkında ve Kanada’ya göçmenlik süreci hakkında neler biliyoruz?

ICCRC (İmmigration Consultants of Canada Regulatory Council) sertifikalı uluslararası eğitim ve göçmenlik danışmanı ve aynı zamanda Kanada vatandaşı olan yazar Alev Şahin, Sana Da Bana Da Kanada- Kanada Göçmenlik Rehberi isimli kitabıyla Kanada’ya göç etmek isteyen binlerce kişinin akıllarındaki soruları teker teker yanıtlıyor.

Kanada tarihinden Kanada’nın sağlık sistemine, eğitim imkanlarından iş olanaklarına, hava koşullarından temel hak ve özgürlüklere kadar Kanada’daki genel yaşam hakkında birçok bilgi kitabın ilk bölümlerinde sistematik olarak ele alınmış bulunuyor. Devam eden bölümlerde, Kanada’daki göçmen yapısı ve Kanada’nın göçmenler ve mülteciler politikası incelenmiş; Kanada’ya göçmenlik yolları teker teker açıklanarak vize alma sürecinden vatandaşlık sürecine kadar birçok aşama pratik bilgilerle sunulmuş durumda. Ek olarak, dünya ve Türkiye özelindeki göç ve göçmenlik tanımlamaları ve göç süreçleri okurların göçmenlik konusunda daha çok aydınlanabilmesi için detaylıca açıklanıyor.

Sana Da Bana Da Kanada

Kanada Göçmenlik Rehberi

“Gerçek şu ki, Kanadalılar göçün, yaşamları için kaçan insanların, kendileri ve çocukları için daha iyi bir yaşam inşa etmek isteyen insanların Kanada’yı yaratan şey olduğunu, Kuzey Amerika’yı yaratan şey olduğunu anlıyorlar.”
Justin Trudeau – Kanada Başbakanı

“Kanadalılar dünyanın her yerinde doğuyor, bazen buraya gelmeleri biraz zaman alıyor.”
Wayne Potoroka – Dawson City Belediye Başkanı

Kanada’da yaşam nasıl?
Kanada’ya göç etmek kolay mı?
Kanada’ya göç etmek istiyorum ama nereden başlayacağım?
Kanada’ya göçmenlik için hangi şartları sağlamam gerekiyor?
Kanada vizesini nasıl alacağım?
Kanada’ya göç etmek isteyen herkesin aklında yukarıdaki gibi yüzlerce soru oluşuyor. Tüm bu soruların yanıtlarını almaya hazır mısınız?
Uluslararası eğitim ve göçmenlik danışmanı Alev Şahin, Kanada’ya göçmenlik konusundaki bütün sorulara yanıt veriyor.

Kanada’da yaşamdan Kanada’ya özgü olaylara, Kanada hakkındaki ilginç bilgilerden Kanada’ya nasıl göçmen olarak kabul edileceğinize kadar…

Kanada’nın eğitim sistemi, sağlık sistemi, göçmenlerin ve mültecilerin temel hakları, Kanada vatandaşlığıyla ilgili süreçler, göçmen ve mülteci politikaları, çalışma ve oturum izinleri, Express Entry, yatırımcı veya öğrenim gibi birbirinden farklı göçmenlik yolları, pratik vize alma yöntemleri ve Kanada vatandaşlık sınavı gibi birçok konu güncel şekliyle kitapta yer alıyor. (Tanıtım Bülteni)

Kitabı incelemek ve satın almak için tıklayınız.

 

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Ferit Edgü Yaşamını Yitirdi

Ferit Edgü yaşamını yitirdi… Roman, öykü, şiir ve denemeleriyle tanınan 50 kuşağının…