Ana Sayfa Haber IV. Uluslararası Fikret Demirağ Şiir Festivali

IV. Uluslararası Fikret Demirağ Şiir Festivali

3 dk okunur
0
0
15

IV. Uluslararası Fikret Demirağ Şiir Festivali 27-28 Kasım tarihlerinde gerçekleşiyor… Pandemi nedeniyle geçen yıl bir günlük “anma etkinliği” ile gerçekleştirilen Uluslararası Fikret Demirağ Şiir Festivali’nin bu yıl dördüncüsü gerçekleştiriliyor. Detaylar Kitap Magazin‘de…

IV. Uluslararası Fikret Demirağ Şiir Festivali

IV. Uluslararası Fikret Demirağ Şiir Festivali

Festival Organizasyon Komitesi adına Tamer Öncül’ün yaptığı açıklamaya göre, İki-toplumlu Diyaloğun Geliştirilmesi Projesi kapsamında gerçekleştirilecek ve Kıbrıs’taki iki toplumdan ve Türkiye’den katılımların olacağı festivalin bu yılki teması “Barış” olacak.

Lefke Ağaçlı Kahve’de 27 Kasım Cumartesi 14.30’da buluşmayla başlayacak etkinliğin ilk gününde Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile Tamer Öncül ve Maria Siakalli’nin yayına hazırladığı ve her iki toplumdan toplam 43 şairin yer aldığı Kıbrıs Barış Şiirleri Antolojisi kitabının tanıtımı, şiir ve müzik dinletisi eşliğinde 16.30’da Lefke Turizm Derneği lokalinde gerçekleştirilecek.

Tanıtımın ardından 18.00’de Lefke Bandabuliya’da Fikret Demirağ Şiir Odası ziyaret edilecek.

28 Kasım Pazar günü ise geleneksel olarak Bademliköy Fikret Demirağ Şiir Tepesi’nde 11.00-16.00 saatleri arasında şiir ve müzik dinletisi gerçekleştirilecek.

ULAŞIM
“Fikret Demirağ Şiir Otobüsü” Cumartesi gün 13.00 Pazar gün 09.30’da Lefkoşa’dan (Lefkoşa Belediyesi Otoparkı) Lefke’ye etkinlikler sonunda Lefke’den Lefkoşa’ya dönecek.
Etkinliğe katılacak olanların aşı kartı, Adapass ya da Covid test sonuçlarını yanında bulundurmaları istendi.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri 25 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihlerinde

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri bu sene   25 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde “Ken…