Ana Sayfa Haber Istanbul Photo Awards 2022’nin Jürisi Belli Oldu

Istanbul Photo Awards 2022’nin Jürisi Belli Oldu

3 dk okunur
0
0
43

Istanbul Photo Awards 2022’nin jürisi belli oldu. Anadolu Ajansı‘nın bu yıl 8. yaptığı küresel haber fotoğrafı yarışması “Istanbul Photo Awards”ın 2022 jürisi belli oldu. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Istanbul Photo Awards 2022'nin Jürisi

Istanbul Photo Awards 2022’nin jürisi belli oldu

Istanbul Photo Award jürisinde, National Geographic fotoğrafçısı ve yapımcı Ami Vitale, foto muhabiri Carol Guzy, NOOR ajansı üyesi foto muhabiri Yuri Kozyrev, Reuters foto muhabiri Goran Tomasevic, görsel anlatıcı Marion Mertens, AFP Fotoğraf Dağıtım ve İş Geliştirme Eski Direktörü Michel Scotto, Getty Images Spor Başfotomuhabiri Cameron Spencer, foto muhabiri Ahmet Sel ve AA Görsel Haberler Yayın Yönetmeni Fırat Yurdakul bulunuyor.

Jüriye bu sene dahil olan Carol Guzy 1980’de başladığı fotoğrafçılık mesleğinde Afrika’dan Balkanlara dek pek çok ülkede gerçekleştirdiği çalışmalar ile fotoğraf dünyasının önemli kişileri arasına dahil oldu.

Mesleki yaşamının yarısını, savaş bölgelerinde meydana gelen olayları dünyaya duyuran Ami Vitale jürideki öteki bir isim. Vitale bilhassa son dönemlerde, zorlayıcı vahşi hayat şartları üstüne araştırmalar gerçekleştiriyor.

Her sene dünyada yüzlerce profesyonel fotoğrafçının katılımı ile yapılan yarışmanın jüri toplantısı 17-19 Mart’ta çevrimiçi olarak yapılacak.

“Tekil Haber”, “Seri Haber”, “Tekil Spor”, “Seri Spor”, “Tekil Doğa ve Çevre”, “Canon Seri Günlük Yaşam” ve “Seri Portre” olarak 7 kategoride yapılan yarışmanın büyük ödülü olan “Yılın Fotoğrafı”nı çeken foto muhabiri 6 bin dolarla ödüllendirilecek.

Kategori birincilerine 3 bin, ikincilerine 1500, üçüncülerineyse biner dolar ödül verilecek. Seri Günlük Yaşam ve Seri Portre kategorilerindeyse yalnızca birincilik ödülü takdim edilecek.

Ödüllere ilaveten bu sene tekil haber ve seri spor kategorileri birincileri, Canon EOS R3 fotoğraf makinesi, diğer kategori birincileri ise Canon EOS R5 fotoğraf makinesi kazanacak.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri 25 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihlerinde

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri bu sene   25 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde “Ken…