Ana Sayfa Haber İnci Yılmaz Şimşek’in Son Kitabı Şen Yuva

İnci Yılmaz Şimşek’in Son Kitabı Şen Yuva

5 dk okunur
0
0
79

İnci Yılmaz Şimşek’in son kitabı olan Şen Yuva raflardaki yerini aldı. KDY tarafından basılan kitap satışa sunuldu. Detaylar Kitap Magazin‘de…

İnci Yılmaz Şimşek

İnci Yılmaz Şimşek’in son kitabı Şen Yuva

“Hükümsüz Kimlikler”, “Ölümüne Aşk” ve “Öğretmenler için Yaratıcı Yazarlık El Kitabı” isimli kitapların yazarı olan eğitimci-yazar İnci Yılmaz Şimşek’in “Şen Yuva” isimli öykü kitabı raflardaki yerini aldı.

Lüleburgaz Lisesi’nde görev yapan eğitimci-yazar İnci Yılmaz Şimşek’in yayınladığı “Şen Yuva” isimli yeni öykü kitabı ilgi odağı oldu. Haziran ayında meslektaşları için yaratıcı yazarlık etkinlik kitabı yayınlanan Şimşek, hız kesmeden yazmaya devam ediyor.

14 Ocak 2021 tarihinde, kâğıt toplama işçisi olan bir çocuk işçinin hayat mücadelesinin yer aldığı “Hükümsüz Kimlikler” adlı öykü kitabını, ardından 5 Mart’ta kadına yönelik şiddet, istismar ve kadın cinayetlerine dikkat çekmek için kaleme aldığı “Ölümüne Aşk” adlı romanını okurların beğenisine sunan Şimşek, son olarak 7 Haziran’da “Öğretmenler için Yaratıcı Yazarlık El Kitabı” adlı kitabını yayınladı. Yerel ve ulusal basında hakkında yazılan övgü dolu haberlerden sonra kitapları Fransa, İngiltere, Almanya ve Amerika gibi ülkelerden de talep edilip okunmaya başlandı.

Ankara merkezli Gülnar Yayınları’ndan çıkan “Şen Yuva” isimli öykü kitabı ise sosyal medyada büyük ilgi gördü. İçinde birbirinden farklı on beş öykünün yer aldığı kitap, adını İnci Yılmaz Şimşek’in 2008 yılında kaleme aldığı ilk öyküsünden alıyor. Basım öncesinde küçürek öykü biçimde kaleme alınan kısa öykülerden üç tanesi dijital dergi ve internet sitelerinde okurların beğenisine sunulduktan sonra, genişletilerek kitaptaki yerini aldı.  Sosyal medyada kısa sürede kendi okur kitlesini oluşturan Şimşek, okuyuculardan aldığı olumlu dönütler sayesinde yazmaya devam ettiğini belirterek, “Şen Yuva” adlı öykü kitabının ardından öykü çalışmalarını sürdürürken bir yandan da mülteci romanına devam ettiğini dile getirdi.

Kitabın editörlüğünü yapan Arif Kabakçı kitapla ilgili şu ifadeleri kullandı: “İnci Hanım’ın kitabını yayınevimizde basmaktan dolayı son derece gururluyuz. Kendinin gelecekte adını sıkça duyacağımızdan eminim. Çünkü İnci Hanım gerçekten kalemi kuvvetle bir yazar. Bunu kitabı okuduğunuz vakit rahatlıkla görebilirsiniz. Onun öykülerinde toplumumuzun pek görmek istemediği sorunlar dile getirilmektedir. Örneğin ‘Boğaz’ isimli öyküsünde bir kişinin geçim sıkıntısı oldukça başarılı bir biçimde ele alınmıştır. Yahut ‘Yazarım Ben!’ isimli öyküsünde ise ‘son moda’ şeklinde tarif edebileceğimiz insan tipi üzerinde durmaktadır. Kısacası, İnci Hanım’ın her öyküsünün toplumumuzun kanayan yaralarına temas ettiğini ifade edebilirim.”

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri 25 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihlerinde

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri bu sene   25 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde “Ken…