Ana Sayfa Haber Gazeteci Mevlüt Yüksel UYGAD Üyelerine Seslendi: Virüs Bitecek

Gazeteci Mevlüt Yüksel UYGAD Üyelerine Seslendi: Virüs Bitecek

10 dk okunur
0
0
408

Gazeteci-Yazar Mevlüt Yüksel, başkanlığını yürütmüş olduğu Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği-UYGAD üyelerine seslenerek, yakın bir zamanda tüm dünyanın başına bela olmuş olan Korona Virüsünün biteceğini ve UYGAD’ın çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğini duyurdu.

Gazeteci-Yazar Mevlüt Yüksel’in Açıklaması

UYGAD ÜYE GRUBU ÜYESİ ARKADAŞLARIM,
DOSTLARIM VE BÜYÜKLERİM MERHABA..

Uzun zamandan beri buradan bir şeyler paylaşamadık. Malum dünyayı ve Türkiye’yi kasıp kavuran, herkesi, makam, mevkii,şan,şöhret, servet gözetmeksizin tehdit eden, korona virüsü bizleri de etkiledi.
Hepimizi evlerimize kapattı. Endişeli bir bekleyiş ve sessizlik hakim oldu. Tüm gözler televizyonlara çevrildi. Bütün planlar alt üst oldu..Her şey değişmeye başladı..Tek ve kaçınılmaz gerçek, bu virüs ile ortaya çıktı. O da, yaşadığımız çağımızın en büyük felaketlerinden olan, bu bulaşıcı ve salgın hastalıktan,kendimizi,yakınlarımızı, sevdiklerimizi korumak,sadece hayatta kalabilmemiz için, büyük çaba sarf etmek oldu..İnsanlarımız zor da olsa, gerçeği gördü ve sokağa çıkmama kuralına uydu..

Dünyanın ve Türkiye’nin,hiç de alışık olmadığı bu durum,tüm insanlarda olduğu gibi bizde de, yeni yeni çeşitli durumlar, kaybedişler ile kazanımlar ve temizlik ile evde yaşamak gibi disiplinler görmemize neden oldu. Yaşımız ve yaşadıklarımız, dünya mallarımız ile mülklerimiz ne olursa olsun,bunların hiç bir değerinin olmadığını, Covid 19 yani corona virüsü, bizlere en acı bir şekilde anlattı..Uzun bir süre,anlatmaya da devam edeceğe benziyor.

Son gelişmeler, toplumsal dayanışmanın, ne kadar önemli olduğunu,bir kez daha ortaya koymuştur. Bu nedenle UYGAD olarak, bu kötü günlerde,ayrıca sonrasında gelecek güzel günlerde, her zaman,her yerde ve her durumda, birlik-beraberlik, dayanışma, haberleşme ile duyarlılık içerisinde olmamız gerektiği bilinci belirmiştir.

Bundan sonra, yaşadıklarımızdan pay çıkararak, önce mümkün olduğunca, bu hastalıktan kendimizi ve ailemiz ile yakınlarımızı koruduktan, inşaallah kurtulduktan sonra,daha çok yakınlaşmamız gerektiğini düşünüyorum.

UYGAD olarak,bu süreçteki sessizliğimiz, çaresizliğimizden değil, devlet yöneticilerinin yaptığı uyarılar sonrası, en başta ailemize, çevremize, yakınlarımıza ve komşularımıza yardımcı olmak çabası girmemizdendir. Bu süreçte, başta değerli büyüğümüz Mustafa Kuran Bey olmak üzere, Metin Yener,Murat Aydın, Okan Sarıkaya,Erkan Avcılar,Tülay Güzel Kirman,Adnan Gül,Bahri Dündar,Mehmet Sezgi,Banu Perçin Güngörmez, Cemalettin Çolakoğlu, Ertan Karakanlı, Gökhan Taşkın, Güngör Yavuzarslan, Melda Tuncel,Muammer Karadeniz ve Gökhan Alperen Bayrak arkadaşlarımız ile zaman zaman durum değerlendirmeleri yapmaktayız. Ancak, tabiiki ev karantinasında olduğumuz için,şuan beklemekten başka yapabileceğimiz maalesef bir şey yok.

Bu bekleme sürecinde, yapabileceğimiz konu yada konuları olabilir.Değerli arkadaşlarımın bu konularını, burada paylaşmalarını rica ediyorum.Bunlar, birbirimizden haber almak,bazı ihtiyaç konuları,ulaşım sorunu,ilaç ya da lojistik desteği gibi, ilk aklıma gelen konular olabilir.

Yine bu bekleme sürecinde,UYGAD ile ilgili yeni projeler gerçekleştirebiliriz.. Örneğin,yeni yeni anılar için yazılar yazabiliriz..Ortak bir internet sitesi oluşturarak,orada yaşananları yazabiliriz..Mesela “Korona günlükleri..” vs..

Sonuç olarak, Yüce Allah’tan, sonsuz izzeti keremi ve ihsanıyla, biz aciz kullarına merhamet göstererek, bu sıkıntılı günleri,en kısa sürede atlatmamıza yardımcı olması diliyorum.. Bunun için ,gelecek” beraat kandili” ve “mübarek ramazan ayının” kurtuluşumuz olacağına, bu virüsten kurtulacağımıza da herkes gibi bende yürekten inanıyorum.

Tüm UYGAD Yönetim Kurulu Üyelerine,sağlıklı ve esenlik dolu günler diliyorum… En içten selam ve saygılarımla.. Mevlüt YÜKSEL

Gazetecilerin Anılarını Kitaplaştırılmıştı

UYGAD projeleri kapsamında Mevlüt Yüksel birçok gazetecinin anılarının yer aldığı bir kitap derleyerek okurlara sunmuştu.

Halkın gerçekleri öğrenmesi ve haber alması için canla başla çalışan basın emekçilerinin, habere ulaşma ve haberi okurla buluşturma sürecinde yaşadıkları birbirinden heyecanlı maceraları hiç dinlediniz mi?

UYGAD-Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği bünyesinde hazırlanan ‘Önce Biz Yaşadık Gazetecilerin Anıları’ isimli bu kitapta, uzun yıllar boyunca haber peşinde koşan fedakar gazetecilerimizin yaşadıkları anıları sizler için derledik. Bir haberin elde edilmesinde perde arkasında yaşanan süreçleri, bizzat o anıyı yaşayan arkadaşlarımızın dilinden okuyacaksınız. Çığ altında kalanlardan kurşunlananlara, apartmanlara tırmanıp ölümden dönenlere, kılık değiştirerek gizli takiplere kadar çok geniş bir yelpazede; onlarca gazetecimizin ilginç anıları sizleri bekliyor

Kitabı satın almak için tıklayınız

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Boğaziçi Film Festivali 18-25 Ekim Tarihleri Arasında

Boğaziçi Film Festivali 18-25 Ekim tarihleri arasında… Boğaziçi Kültür ve Sanat Vakf…