Ana Sayfa Haber Fatih Edebiyat Günleri Başladı

Fatih Edebiyat Günleri Başladı

4 dk okunur
0
0
20

Fatih Edebiyat Günleri başladı… Sergi… 26 Kasım 2022… Edebiyat gezisi, şiir akşamı… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Fatih Edebiyat Günleri

Fatih Edebiyat Günleri başladı

Yazın dünyasından 50 önemli entelektüel, 26 Kasım’a dek 8 farklı yerde yapılacak açık oturum, edebiyat gezisi, söyleşi, sergi ve şiir akşamı aktivitelerine kültür ve sanat meraklıları ile bir araya gelecek. Fatih Belediyesi’nin “Türk Edebiyatının Başkenti İstanbul” üst başlığı ile yaptığı “Fatih Edebiyat Günleri” başladı.

Fatih Kültür Sanat Merkezi’nde (FKSM) yapılan açılış töreninde konuşan Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, Fatih Edebiyat Günlerinde edebiyatçılarla edebiyat severleri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Fatih Edebiyat Günleri hakkında

Edebiyat dünyasından 50 seçkin isim, Fatih Edebiyat Günleri kapsamında açık oturum, edebiyat gezisi, söyleşi, sergi ve şiir akşamı gibi 19 ayrı etkinlikte kültür ve sanat meraklılarıyla buluşacak.

Etkinlikler, FKSM, Fatih Belediyesi Merkez Kütüphanesi, Medrese Davutpaşa, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Beyazıt Devlet Kütüphanesi, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi, İstanbul Erkek Lisesi ve İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi olmak üzere 8 mekanda gerçekleştirilecek.

Program kapsamında Beşir Ayvazoğlu, Turgay Anar, İbrahim Öztürkçü ve Aydın Ünlü rehberliğinde 4 farklı güzergahta edebiyat gezileri düzenlenecek.

“Şehir ve Edebiyat: İstanbul’da Edebiyat Ortamı”, “Kültür Odağı Olarak İstanbul Kütüphaneleri”, “İstanbul’un Romanını Yazmak” etkinliklerinde İstanbul’un Türk edebiyatına yansımaları yeni tespitler ve tekliflerle ele alınacak.

“Kurmacanın Anahtarı Nedir?”, “Torunları Fatihli Dedelerini Anlatıyor”, “İstanbul Erkek Liseli Edebiyatçılar” başlıklı etkinliklerin yanı sıra katılımcılar “İstanbul ve Şiir”, “İstanbul ve Roman” ve “İstanbul’un Hikayesi” başlıkları altında edebiyatçılardan yazarlık deneyimlerini dinleme imkanı bulacak.

Fatih Belediyesi binasının yanındaki FKSM’de açılan “İmzalı Kitapların Peşinde” sergisinin yanı sıra Beyazıt Devlet Kütüphanesi’nde “Fatih Sultan Mehmet ve Fatih Kitapları Sergisi” başlıklı sergi, meraklılarıyla buluşacak.

Fatih Edebiyat Günleri, Ali Ayçil, Ali Sali, Ali Ural, Alper Gencer, Hüseyin Atlansoy, Lale Müldür, Mehmet Erte, Meryem Kılıç, Mustafa Akar, Tuba Kaplan, Zeynep Arkan ve Zeynep Karaca’nın katılacağı şiir akşamıyla 26 Kasım’da sona erecek.

Anadolu Ajansı

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri 25 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihlerinde

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri bu sene   25 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde “Ken…