Ana Sayfa Haber Everest Yayınlarından Çocuk Kitapları

Everest Yayınlarından Çocuk Kitapları

4 dk okunur
0
0
43

Everest Yayınlarından çocuk kitapları… Everest Çocuk, Ahmet Büke’nin “Şen Denizler” isimli kitabı ile yayın yaşamına başladı. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Everest Yayınları

Everest Yayınlarından çocuk kitapları

Everest Yayınları çocuk kitapları yayımlamaya başladı. Everest Çocuk… Ahmet Büke’nin Şen Denizler isimli kitabı, yayınevinin ilk çocuk kitabı oldu.

Tanıtım bülteninden

Yediden yetmişe; küçüklere, gençlere ve içinde gençliğin coşkusu hiç sönmeyenlere… EVEREST ÇOCUK yayın hayatına başlıyor!

Everest Yayınevi’nin yetkinliği ile Markhor keçisinin neşeli inadını birleştiren bu kitaplarda çocuklar ve çocuk kalanlar dünyaya, doğaya, sanata, felsefeye merakını doyururken Everest’in zirvesine giden yolu tırmanmaya başlayacak.

İsmini Himalaya Dağları’nda yaşayan burgu boynuzlu özel keçi türü Markhor’dan alan maskotumuz MarkişDoç. Dr. Tuğba Çelik Korat’ın özenle seçerek yayına sunduğu kitaplarda sanattan felsefeye, denizlerden dağlara meraklı yolculuklara çıkacak.

Edebiyattan, sanattan, bilimden yana; iyimser, afacan ve feylesof çocuklar için en doğru kaynakları sunmayı hedefleyen EVEREST ÇOCUK‘ta her yaştan genç okur kendine yer bulacak.

İlk kitabımız Şen Denizler’de, denize ve denizciliğe tutkun olan yazar Ahmet Büke, bütün birikimini çocuklara sunuyor.

Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemiz başta olmak üzere denizcilik ile ilgili ülkeler ve kentler bu kitabın temel coğrafyası. İnsanlık denizden geldi ve bir daha oraya dönmedi. Öte yandan hepimizin içinde deniz yaşamından kalma izler var.

Denizcilik terimlerini anlatan ve  10 yaş+ çocuklara uygun olan bu kitapta; çapari, bahriyeli, bocurgat, denizci düğümleri ve daha pek çok bilgiyi bulacaksınız.

Edebiyatımızın güçlü kalemi Ahmet Büke, Şen Denizler eserinde, denizcilik sevdasını genç okurlarına anlatıyor. At enlemleri, bahriyeli, çapariz, frişka, öreke taşı ve daha neler neler…

Kitaptaki bilgiler, deneyimler ve tarihsel kesitler, kalbimizi deniz sevgisiyle dolduruyor.

“Dünya yüzeyinde devinip duran tüm yaşam formları gibi biz de denizlerden geldik. Şimdi artık denizlere dönmüyoruz ve bir zamanlar denizlerde olan yaşamımızı unuttuk. Deniz tutkunları ve denizciler için bu büyük su kütlesi, belki de yeniden hatırlamanın taşıdığı, büyük heyecanla vazgeçilmez bir sevdadır.”

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…