Ana Sayfa Haber Devlet Tiyatrolarında 8 Farklı Oyun Sergilenecek

Devlet Tiyatrolarında 8 Farklı Oyun Sergilenecek

3 dk okunur
0
0
11

Devlet Tiyatrolarında 8 farklı oyun sergilenecek. 9-15 Ocak arasında Devlet Tiyatrolarında 8 ayrı oyun, 37 temsille sahneye konacak. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Devlet Tiyatrolarında

Devlet Tiyatrolarında 8 farklı oyun sergilenecek

Devlet Tiyatroları (DT) 9-15 Ocak tarihlerinde 8 farklı oyunu, 37 temsille tüm Türkiye’de sahneye koyacak. Toplam 6 gün sürecek etkinlikte Ankara Devlet Tiyatrosu “Ocak” isimli oyunu 10-11 Ocak’ta Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Devlet Tiyatrosu ve 13-14 Ocak’ta da Gaziantep Onat Kutlar Sahnesi’nde sergileyecek.

“Vahşi Ateş ve İzci Kuşlar” isimli çocuk oyunu 10-11 Ocak’ta Elazığ Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi Devlet Tiyatrosu ile 13-14 Ocak’ta Malatya Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde izleyicilerin beğenisine sunulacak.

Konya Devlet Tiyatrosu, “Karanlıkta Komedi” oyunuyla 10-11 Ocak’ta Samsun Devlet Tiyatrosu ve 13-14 Ocak’ta Çorum Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde, Adana Devlet Tiyatrosu “Ortak Cinayetin Suç Duyurusu” adlı oyunu 10-11 Ocak’ta Sakarya Adapazarı Belediyesi Orhan Gazi Kültür Merkezi ve 13-14 Ocak’ta Zonguldak Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde, Sivas Devlet Tiyatrosu ise “Yirmibironbeş Treni” adlı oyunu 10-11 Ocak’ta Aydın İl Kültür Turizm Müdürlüğü Hidayet Sayın Kültür Merkezi ve 13-14 Ocak’ta Denizli Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde sahneleyecek.

Trabzon Devlet Tiyatrosu, “Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor” adlı oyun ile 10-11 Ocak’ta Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi ve 13-14 Ocak’ta Ordu Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde, Van Devlet Tiyatrosu da “Penceredeki Atlar” oyunuyla 10 ve 11 Ocak’ta Mersin Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi, 13 Ocak Cuma günü Niğde Kültür Merkezi ve 15 Ocak Pazar günü Aksaray Kültür Merkezi Sahnelerinde seyircilerin karşısına çıkacak.

İstanbul Devlet Tiyatrosu “Karmakarışık” adlı oyunu 12-13-14 Ocak’ta Kocaeli Süleyman Demirel Kültür Merkezi Sahnesi’nde tiyatroseverlerin beğenisine sunacak.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Ferit Edgü Yaşamını Yitirdi

Ferit Edgü yaşamını yitirdi… Roman, öykü, şiir ve denemeleriyle tanınan 50 kuşağının…