Ana Sayfa Haber Çocuk Kitapları Yazarı Eda Bayrak’tan Çocuklar İçin Evde Etkinlik Önerileri

Çocuk Kitapları Yazarı Eda Bayrak’tan Çocuklar İçin Evde Etkinlik Önerileri

4 dk okunur
0
0
1,160

Kaleme olmuş olduğu çocuk kitapları ile hem çocukların büyük beğenisini kazanan hem de çocuklara tarihi olayları ve kişileri severek öğreten başarılı çocuk kitabı yazarı Eda Bayrak, karantina günlerinde anne-babalara çocuklarıyla evde yapabilecekleri etkinlik tavsiyelerinde bulundu. 

Eda Bayrak’tan Evde Kal Etkinlikleri

Art arda evde kalınan süreçte çocuğunuzun duygu değişimlerini gözlemleyerek günü yapılandırmak ve bir plan oluşturmak amacıyla birlikte film seyretmek, yaşına uygun oyun oynamak gündelik yaşamına devam etmesini kolaylaştırarak bu süreci verimli geçirmesini sağlayacaktır.

-Birlikte aktiviteler yapmanız ve ona bu durumun geçici olduğunu söyleyerek umudu canlı tutmanız çocuğunuzun duygularını psikolojik iyi oluş açısından kuvvetlendirecektir.

Evde kal sürecinde izlenebilecek film önerileri;

*Aslan Kral

*Yukarı Bak

*Neşeli Ayaklar

*Willy Wonka Çikolata Fabrikası

*Oyuncak Hikayesi

*Ters Yüz

-Yine evde kal sürecinde uygulanabilecek oyun aktiviteleri;

*HİKAYE OLUŞTURMA OYUNU

İlk önce yer-zaman-kahraman ve olay belirleyerek oyuna başlanır. Daha sonra sırası gelen bu verileri kullanarak hikaye oluşturma devam eder. Hayal gücünüzü kullanarak keyifli bir zaman geçirmenizi dileriz.

*KENDİ GÖKKUŞAĞINIZI OLUŞTURMA OYUNU

Büyük bir kağıda gökkuşağı çizin ve bütün aile bireylerin katılımıyla,renkli dergi ve gazetelerden kesip minik parçalara ayırdığınız kağıtları gökkuşağının renklerine uygun olarak büyük kağıda yapıştırın. Böylelikle aile olarak kendi gökkuşağınızı oluşturmuş olacaksınız. Etkinlik sonrasında bu gökkuşağını evinizin duvarına ya da camına asabilirsiniz.

Hepimize umut dolu sağlıklı günler dilerim.

Eda Bayrak

Eda Bayrak Kimdir?

1990 yılında Ordu’dan doğan genç yazar, çocuklara tarihimizi ve geçmişte yaşamış önemli kişileri tanıtmak için çocuk romanları kaleme almıştır. Yazmış olduğu İz Bırakanlar serisi ile Mustafa Kemal Atatürk’ten Ertuğrul Gazi’ye, Seyit Onbaşı’dan Nene Hatun’a kadar birçok kişinin hayatını çocuklara sevdirerek öğretmiştir. Genç yazar çalışmalarına Bilimin Dehaları isimli yeni serisiyle devam etmektedir.

 

 

 

Eda Bayrak Kitapları

 

Kitapları detaylı incelemek veya satın almak için tıklayınız!

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri 25 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihlerinde

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri bu sene   25 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde “Ken…