Ana Sayfa Haber Bubu Türkan Saylan’ı Anlatıyor: Esra Karagülle’den Yeni Kitap

Bubu Türkan Saylan’ı Anlatıyor: Esra Karagülle’den Yeni Kitap

6 dk okunur
0
0
130

Bubu Türkan Saylan’ı Anlatıyor: Esra Karagülle’den yeni kitap… Doğan Çocuk Yayınevi… Esra Karagülle, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin efsanevi başkanı Türkan Saylan için bir kitap yazdı. Detaylar Kitap Magazin’de…

Bubu Türkan Saylan'ı Anlatıyor

Bubu Türkan Saylan’ı Anlatıyor: Esra Karagülle’den yeni kitap

Daha önce başka kitapları da farklı yayınevlerinden çıkan Esra Karagülle, bir vefa örneği göstererek, kendisinde derin izleri olan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinin eski başkanı Türkan Saylan için bir çocuk kitabı yazdı. Kitabın anlatıcısı bir köpek. Türkan Saylan’ın köpeği Bubu, öyküyü anlatıyor.

Yazar, Doğan Çocuk‘tan yayımlanan kitabının telif ücretini “Anadolu’da Bir Kızım Var Öğretmen Olacak” isimli projeye aktaracak.

Basın bülteninden…

Cumhuriyet’in kızları yüreklidir, azimlidir, çalışkandır. Türkan Saylan onlardan biriydi. Yaptığı çalışmalarla uluslararası ödüller kazandı, hastalıklara çereler buldu, pek çok insanın hayatını güzelleştirdi. Kız çocuklarının okuması için mücadele etti. İnsanlar kadar hayvanları da çok sever tüm canlıların iyiliği için elinden geleni yapardı. Türkan Saylan’ın tüm çocuklara ilham olması için hazırlanan bu kitapta onun hayata bakışını, yaşam felsefesini ve yaptığı çalışmaları okuyacak, onu daha yakından tanıyacaksınız.

Bu kitabın telif gelirleriyle ÇYDD “Anadolu’da Bir Kızım Var Öğretmen Olacak” projesi desteklenecektir. Haydi siz de bu kitabı okuyarak bir kız çocuğuna yardım eli uzatın!

Esra Karagülle kimdir?

Bubu Türkan Saylan'ı Anlatıyor

Esra Karagülle, İstanbul’da doğdu. İlkokul eğitimini aldığı yıllarda İzmir Devlet Konservatuarı’nda yarı zamanlı öğrenci olarak bale eğitimine başladı. Klasik bale ile birlikte, Piyano ve Tiyatro gibi eğimleri yan meslek dersleri olarak gördü. İlk iş hayatına lise eğitimi esnasında, İzmir Devlet Tiyatrolarında sahnelenen “Boy Friend” isimli müzikal tiyatro da yer alarak başladı. İşletme eğitimi tamamladıktan sonra çalışmaya başladı. Karma resim sergileri oldu. Güzel sanatların her bölümünü çok seven Karagülle için yaratıcılık hayatının merkezinde yer alıyor. En büyük ilgi alanlarından biri de Psikoloji olan Karagülle, birçok eğitime katıldı. Güç kaynağı gönüllü adanmışlık olan Karagülle, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Zekeriyaköy Şube Proje Koordinatörü ve aynı zamanda derneğin mentorleri arasındadır.

Yazar, ilk kitabı Yok Artık Çıp Çıp’ın Bale Pabucu’nu kızı Serra ve on beş yıldır birlikte yaşadıkları kaplumbağaları Çıp Çıp’tan ilham alarak kâğıda döktü. Ardından, kitabın tüm telif haklarını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin “Anadolu’da Bir Kızım Var Öğretmen Olacak” Projesine bağışladı.

Bilime, sanata ve spora duyduğu ilgiyle yaşamını sürdüren ve farklı disiplinlerle kendini her daim besleyen Karagülle, son dönemde çalışmalarını çocuk edebiyatı üzerine yoğunlaştırdı.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Ferit Edgü Yaşamını Yitirdi

Ferit Edgü yaşamını yitirdi… Roman, öykü, şiir ve denemeleriyle tanınan 50 kuşağının…