Ana Sayfa Haber Bir Düş Gördüm: İtalya’dan Ödülle Dönen Film

Bir Düş Gördüm: İtalya’dan Ödülle Dönen Film

3 dk okunur
0
0
114

Bir Düş Gördüm: İtalya’dan Ödülle Dönen Film. Murat Çeri’nin ilk filmi “Bir Düş Gördüm” Venedik’te yapılan “4. First Hermenitic Uluslararası Film Festivali”nde Agrippa Ödülü şeklinde isimlendirilen “En İyi Yönetmen” ödülünü aldı. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Bir Düş Gördüm: İtalya'dan Ödülle Dönen Film

Bir Düş Gördüm: İtalya’dan ödülle dönen film

Anadolu Ajansı‘nın haberine göre; TRT ortak yapımı Bir Düş Gördüm, İtalya’nın yanında katıldığı pek çok milletlerarası festivalden de ödüller aldı. Çeri’nin çocukluk anılarından esinlenip de yaptığı filmin konusu şöyle:

“Trafik kazasında babasını kaybeden, annesi ise komaya giren 8-9 yaşlarındaki Tarık hafıza kaybı geçirir. Köyde yaşayan dedesiyle ninesinin yanına gönderilen Tarık, hiçbir şey hatırlamasa da geçmişiyle ilgili sık sık simgesel rüyalar görür. Bir gün evlerinin yakınında arabanın çarptığı bir eşek ölü bulunur. Eşeğin yeni doğmuş bir de sıpası vardır. Tarık bu sıpayla kendi durumu arasında bir bağ kurarak onu yaşatmaya çalışır.”

Görüntü yönetmenliğini Durmuş Sorkut’un gerçekleştirdiği filmde, Harun Reha Pakoğlu, Recep Çavdar, Nevzat Yılmaz, Ferda Işıl, İsmail Hakkı, Fatih Dokgöz, Mustafa Halezeroğlu, İsmail Kavrakoğlu, Emin Yalçın, Yakup Baybarz, Furkan Aydın Çelik ve Yusuf Can rol aldı.

Filmin kostüm tasarımını Ebru Tunçoktay, sanat yönetmenliğini Zeki Yalgın, ses tasarımını Umut Şenyol, renk düzenlemesini Mehmet Göksu, uygulayıcı yapımcılığını Nihat Sönmez üstlendi.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Boğaziçi Film Festivali 18-25 Ekim Tarihleri Arasında

Boğaziçi Film Festivali 18-25 Ekim tarihleri arasında… Boğaziçi Kültür ve Sanat Vakf…