Ana Sayfa Haber 4. Benim Eserim Senaryo Yarışması Belli Oldu

4. Benim Eserim Senaryo Yarışması Belli Oldu

3 dk okunur
0
0
48

4. Benim Eserim Senaryo Yarışması belli oldu. SETEM… Kültür Bakanlığı… Benim Eserim… Detaylar Kitap Magazin‘de…

4. Benim Eserim Senaryo Yarışması belli oldu

4. Benim Eserim Senaryo Yarışması

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM), T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü desteği ile bu yıl Benim Eserim projesinin 4’üncüsünü gerçekleştiriyor.

SETEM Başkanı Mehmet Güleryüz bu sene gerçekleşen “Benim Eserim” projesi ile ilgili olarak: “2003 yılında kurulan Meslek Birliğimiz bu yıl 20 Yaşında, SETEM kuruluşundan bu yana 20 yıldır yönetmen ve senaristlerin telif haklarını alabilmesi için çaba sarf ediyor ve bu konuda önemli adımlar atıldı. Telif hakları bilincini arttırmayı hedefleyen BENİM ESERİM projemiz, İletişim, Basın- Yayın, Radyo, Televizyon ve Sinema alanında eğitim veren üniversitelerle işbirliği içinde sürdürülüyor. Geçtiğimiz yıl İstanbul Kültür Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Kayseri Erciyes Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Üsküdar Üniversitesinde Mehmet Güleryüz, Orhan Koçak, Ensar Altay ve Rıza Kıraç tarafından verilen eğitimlerle bine yakın öğrenci ile buluşuldu. Bu yıl Eylül ayında eğitim programımız kapsamında Üniversitelerde buluşmalarımız devam edecek.

Projenin önemli bir diğer ayağı ise senaryo yarışmamız. Bu yıl 100’ün üzerinde senaryonun başvurduğu Benim Eserim Senaryo Yarışmasının jürisi; Başkan Feza Sınar, üyeler Mehmet Güleryüz ve Hakan Dikmen ’den oluştu. Yapılan değerlendirme sonucu; Birinciliği Dinçer Batırbek “Son Beste” ikinciliği Serkan Fırtına “Boşluk ” üçüncülüğü ise Aykut Topçu “Vicdanın için ” adlı senaryolarıyla kazandılar. Dereceye giren eserler SETEM tarafından profesyonel ekiplere çektirilecek. Filmler Üniversitelerde öğrencilere toplu olarak gösterilecek, ayrıca sosyal medya üzerinden paylaşılarak, farkındalık yaratmaya çalışacağız” dedi.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…