Ana Sayfa Haber Alişan Kapaklıkaya’dan yeni kitap: Asla Vazgeçmedim

Alişan Kapaklıkaya’dan yeni kitap: Asla Vazgeçmedim

3 dk okunur
0
0
1,656

Yaşadığı birbirinden farklı anıları ve anlattığı Siyah Pantolon isimli hikayesi ile milyonların gönlünde taht kuran eğitimci-yazar Alişan Kapaklıkaya’nın yeni kitabı Asla Vazgeçmedim raflardaki yerini aldı. Kitap Yediveren Yayınları markasıyla okuyucu ile buluştu.

Dokuzuncu Kitabı

Yıllar boyunca aile içi iletişim, çocuklar için eğitim ve öğretim teknikleri, kişisel gelişim ve başarı yöntemleri üzerine seminerler ve konferanslar veren Alişan Kapaklıkaya, dokuzuncu kitabı olan Asla Vazgeçmedim ile yeniden okuyucu ile buluştu. Kitap daha yayımlandığı ilk gün itibariyle yoğun ilgi gördü.

Asla Vazgeçmedim

Küçücük aklımı kurcalayan birçok soru vardı.
Babama “Allah bize oturmaya gelir mi?” diye sorduğumda bana kızdı.
Öğretmenime “Yağmur yerden havaya doğru yağsa gökyüzünde çiçek açar mı?” dedim, “Geri zekâlı! Otur yerine!” diye bağırdı.
İmama “Sen peygamber olsaydın bize yine kızar mıydın?” diye sordum, “Estağfurullah.” deyip kulağımı çekti.
Amcamın kızına “Ben okuyup büyük adam olacağım.” dediğimde “Salak, sen önce altını ıslatmayı bırak.” diyerek benimle dalga geçti.
Okuyup bunlardan kurtulmak için ortaokula geldiğimde öğretmenim, bir savaşın tarihini ezberleyemediğim için “Saman kafalı, aptal, kuş beyinli!” diye hakaret etti.
Hayaller kurdum:
Çocukların gülüşüp oynaştığı, kimsenin kimseye hakaret etmediği, büyüklerin küçükleri ezmediği, herkesin birbirine sevgiyle baktığı, öğrencilerin okula gitmek için tatilin bitmesini beklediği…
Ben kendimi işe yaramaz, kafası çalışmayan, pısırık, güvensiz, suçlu, korkak sanıyordum.
Ta ki donarak ölmek üzere olduğum akşama kadar. Yeniden ayağa kalktım ve hayallerimden ASLA VAZGEÇMEDİM. Sonra ne mi oldu? Haydi gel, bu yolculuğa beraber devam edelim.

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Rota Yeniden Oluşturuluyor’la Rotalar Yeniden Bulunuyor

Rota Yeniden Oluşturuluyor ile rotalar yeniden bulunuyor… Dilek Cesur… Yediver…