Ana Sayfa Haber AKM ‘de Cumhuriyet’in Kuruluşunun 99. Yıl Dönümü Konserlerle Kutlanacak

AKM ‘de Cumhuriyet’in Kuruluşunun 99. Yıl Dönümü Konserlerle Kutlanacak

4 dk okunur
0
0
13

AKM ‘de Cumhuriyet’in kuruluşunun 99. yıl dönümü konserlerle kutlanacak. Atatürk Kültür Merkezi… Detaylar Kitap Magazin‘de…

AKM

AKM ‘de Cumhuriyet’in Kuruluşunun 99. Yıl Dönümü Konserlerle Kutlanacak

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıldönümü Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) yapılacak konserler ile kutlanacak. Sanatseverler birçok solistin katılacağı konseri dinleme imkanı bulacak.

İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu, 29 Ekim’de 19.30’da AKM Çok Amaçlı Salon’da şarkılarını icra edecek.

Ferruh Yarkın yönetimindeki topluluk, solistler Elif İnce ve Gediz Çoroğlu eşliğinde, “Gamzedeyim Deva Bulmam”, “Bir Fırtına Tuttu Bizi”, “Harmandalı Zeybeği”, “Sarı Zeybek”, “Yanık Ömer”, “Ah Bir Ataş Ver”, “Yemen Türküsü”, “Bülbülüm Altın Kafeste”, “İnce Memed” ve “Pencereden Kuş Uçtu” adlı eserlerden oluşan bir repertuvarı yorumlayacak.

Şef Hasan Niyazi Tura yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO), 30 Ekim’de 11.30’da konser verecek. Tiyatro Salonu’ndaki konserde, önemli Türk bestecilerden Cemal Reşit Rey ve Muammer Sun’un eserlerinden bir seçkiyle cumhuriyet marşları seslendirilecek.

İDOB, “Kurtuluş” ve “Cumhuriyet” film müziklerini yorumlayacak

İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB) Orkestrası, 30 Ekim’de 20.00’de Türk Telekom Opera Salonu’nda konser verecek.

Cumhuriyetin yeni yaşı, önde gelen Türk bestecilerinden Muammer Sun’un ölümsüz eserlerinden “Kurtuluş” ve “Cumhuriyet” film müziklerinden seçkilerle kutlanacak.

Soprano Nazlı Deniz Süren ile İDOB Korosu’nun eşlik edeceği konserde, orkestrayı Murat Kodallı, koroyu ise Paolo Villa yönetecek.

“Cumhuriyet Bestekarları” konseri, 1 Kasım’da 19.30’da Çok Amaçlı Salon’da sanatseverlerle buluşacak.

Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu solistleri, Türk musikisinin “Cumhuriyet’i yaşamış” bestekarlarının eserlerinden seçilen bir repertuvarla sahne alacak.

Konserde, Muallim İsmail Hakkı Bey tarafından cumhuriyet için bestelenmiş ve az bilinen bir eser olan Nevruz makamından “Kar-ı Cumhuriyet” de seslendirilecek.

Mehmet Güntekin yönetiminde hazırlanan konserde, Aybige Demir Okan, Aynur Ezgi Yüksel, Gizem Coşkun, Merve Kıvılcımer, Filiz Oral, Alper Akaryıldız, Anıl Yurttaş, Taha Aras, Serhat Oskay ve Taner Yalçın solist olarak sahne alacak.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri 25 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihlerinde

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri bu sene   25 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde “Ken…