Ana Sayfa Haber Akif Filminin Galası Yapıldı

Akif Filminin Galası Yapıldı

3 dk okunur
0
0
26

Akif filminin galası yapıldı. Mehmet Âkif Ersoy’un İstiklâl Marşı’nı nasıl yazdığını anlatan ‘Âkif’ filmi için Atlas Sineması’nda özel bir gösterim gerçekleştirildi. Geceye film ekibinin yanında politikacılar da katıldı. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Akif Filminin Galası Yapıldı

Akif filminin galası yapıldı

Yönetmenliğini Sadullah Şentürk’ün üstlendiği, Yavuz Bingöl’ün Mehmet Akif’i,  Fikret Kuşkan’ın Atatürk’ü canlandırdığı ‘Âkif’ filmi için Atlas Sineması’nda özel bir gösterim gerçekleştirildi. Gösterime film ekibinin yanında Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Adalet Bakan Yardımcısı Yakup Moğul, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz ve Mehmet Âkif Ersoy’un torunu Selma Ersoy Argon da katıldı.

Gösterimden önce bir konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcı Ahmet Misbah Demircan şunları ifade etti

“Âkif için söylenecekler şeyler çok tabii. Âkif bu milletin ruhu, bu milletin aklı, bu milletin yeri geldi bedeni. Biz Âkif’in şahsında Türk milletini görüyoruz. Özellikle o zor dönemlerde insanımızın ruh halini, yaşadıklarının hissiyatını görüyoruz. İyi ki o var. İyi ki o hissiyatını kelimelere, şiirlere ve marşa aktarabildi. Dolayısıyla bizi millet yapan, vatan yapan, bizi bu bayrak altında toplayan değerleri Mehmet Âkif gibi bir şahsiyet üzerinden öğrenmek kıymetli, aktarmak kıymetli. İşte onun yaşadıklarını evlatlarımıza götürmenin yolu ve yöntemi sinema olsa gerek. Kültür Bakanlığımız hevesle işe destek oldu. Sayın Bakanımızın çok önemli katkıları oldu. Bu çerçevede ortaya güzel bir ürün çıktı. Çocuklarımız onları bir ders gibi algılıyor ama çocuklara hayatın içerisinden bir parça gibi hissettirmek lazım.”

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…