Ana Sayfa Haber 9. Boğaziçi Film Festivali Jüri Üyeleri Belli Oldu

9. Boğaziçi Film Festivali Jüri Üyeleri Belli Oldu

4 dk okunur
0
0
14

9. Boğaziçi Film Festivali jüri üyeleri belli oldu. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın jüri başkanı, yönetmen ve senarist Reis Çelik oldu. Detaylar Kitap Magazin‘de…

9. Boğaziçi Film Festivali Jüri Üyeleri Belli Oldu

9. Boğaziçi Film Festivali jüri üyeleri belli oldu

Anadolu Ajansı‘nın haberine göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü desteğiyle ve TRT’nin kurumsal iş ortaklığıyla Boğaziçi Kültür Sanat Vakfınca gerçekleştirilen festival, 23-30 Ekim arasında sinemaseverler ile buluşacak. Festivalin “Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması”nın jüri başkanı, yönetmen ve senarist Reis Çelik oldu.

“Işıklar Sönmesin”, “Hoşçakal Yarın”, “Mülteci”, “Lal Gece” ve “Ölü Ekmeği” filmlerinin yönetmeni Çelik, “Lal Gece ile 2012’de Berlin Uluslararası Film Festivali ve Nuremberg Film Festivali’nde “En İyi Film”, Mar del Plata Film Festivali ve Malatya Uluslararası Film Festivali’nde ise “En İyi Yönetmen” ödüllerini almıştı. Film, Brüksel Uluslararası Bağımsız Film Festivali’nde “En İyi Yönetmen” ve “En İyi Film” ödüllerinin sahibi olmuştu.

En iyi filme yüz bin lira verilecek

“Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması”nda boy gösterecek filmler “En İyi Ulusal Uzun Metraj Film Ödülü” için verilen 100 bin liralık ödülü almak üzere yarışacak.

Festivalde “En İyi İlk Film” 50 bin “En İyi Yönetmen” 20 bin “En İyi Kadın Oyuncu” ve “En İyi Erkek Oyuncu” ise 15 bin lira ile ödüllendirilecek.

“En İyi Senaryo” “En İyi Sinematografi” ve “En İyi Kurgu” dallarının kazananlarınaysa 10 bin liralık para ödülü verilecek.

Film Yapımcıları Meslek Birliği (FİYAB) bir filmin bütün süreçlerini başarı ile yürüten yapımcıları ve bağımsız sinemayı desteklemek üzere 10 bin liralık FİYAB En İyi Yapımcı Ödülü verirken, Film Yönetmenleri Derneği de FİLM-YÖN “En İyi Yönetmen Ödülü”nü takdim edecek.

Festivalle ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru süreçleri www.bogazicifilmfestivali.com üstünden gerçekleştirilecek.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…