Ana Sayfa Haber Ahmet Ümit’in Başkomser Nevzat Tapınak Fahişeleri Kitabı Sansürlendi

Ahmet Ümit’in Başkomser Nevzat Tapınak Fahişeleri Kitabı Sansürlendi

2 dk okunur
0
0
93

Ahmet Ümit’in Başkomser Nevzat Tapınak Fahişeleri kitabı sansürlendi… Kitap “içi görülmeyen zarf veya poşet içinde” satılabilecek. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Ahmet Ümit

Ahmet Ümit’in Başkomser Nevzat Tapınak Fahişeleri kitabı sansürlendi

Ahmet Ümit’in 2022’de okurlarla buluşan Başkomser Nevzat–Tapınak Fahişeleri isimli romanı “müstehcen” olduğu iddiasıyla sansürlendi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu, yazar Ahmet Ümit’in Başkomser Nevzat Tapınak Fahişeleri adlı romanının muzır ve müstehcen unsurlar içerdiğine karar verip, durumu adliyeye taşıdı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açmış olduğu soruşturmanın sonucunda alınan kararla kitabın ancak “içi görülmeyen zarf veya poşet içinde” satılabileceğine karar verildi.

Tanıtım bülteninden…

Ahmet Ümit okurlarının zihinlerinde canlandırdığı dünyası bu kez çizgi dünyamızın iki ustası İsmail Gülgeç’le Aptülika’nın kareleriyle hayat buluyor. Ümit’in polisiye roman ve öykülerinin efsanevi kahramanı Başkomser Nevzat, bizi bu üç çarpıcı macerada, yardımcıları Komiser Ali ve Kriminolog Zeynep’le beraber İstanbul’un kadim semtlerinden farklı toplumsal yaşantıların dünyasına, insanın aşk ve onurunu korumak için neler yapabileceği ile yüz yüze getiriyor.

Ne garip değil mi polis?
Ben sahte peygamberlerden medet umdum,
satanist kardeşim şeytandan medet

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

11. Türkiye Yayıncılık Kurultayı 2024 Sonuç Bildirisi Yayımlandı

11. Türkiye Yayıncılık Kurultayı 2024 Sonuç Bildirisi yayımlandı… 5-6 Haziran 2024&#…