Ana Sayfa Haber 68. Sait Faik Hikaye Armağanı

68. Sait Faik Hikaye Armağanı

3 dk okunur
0
0
31

68. Sait Faik Hikaye Armağanı… Türk edebiyatının en önemli öykücülerinden biri olan Sait Faik adına, her sene verilen hikaye armağanına başvurular açıldı. Detaylar Butik Kitap‘ta…

68. Sait Faik Hikaye Armağanı

68. Sait Faik Hikaye Armağanı

Yazar Sait Faik Abasiyanik anisina her yil bir öykücüye verilen ve Darüssafaka Cemiyeti ile Is Bankasi Kültür Yayinlari is birligiyle düzenlenen 68. Sait Faik Abasiyanik Hikâye Armagani’na basvurular basladi.

Yarismaya katilacak yazarlarin, basvuru yapacaklari hikâye kitabindan 10 nüshayi, 28 Subat Pazartesi günü Saat 17:00’ye kadar Darüssafaka Cemiyeti’ne elden ya da posta yoluyla ulastirmasi gerekiyor. Cemiyet tarafindan yapilan açiklamada, yarismaya katilacak hikâye kitaplarinin 2021 yilinda yayimlanmis olmasi, daha önce herhangi bir ödül almamis olmasi gerektigi ve daha önce ayni armagani kazanmis yazarlarin yarismaya katilamayacagi vurgulandi.

Basvurularin iki asamali bir degerlendirme sürecinden geçecegi belirtilirken, ön degerlendirmeyi geçen 10 kitaplik bir kisa liste 15 Nisan Cuma tarihinde duyurulacak. Nihai sonuç ise Mayis ayi içinde açiklanacak. Dogan Hizlan’in baskanliginda toplanacak Seçiciler Kurul, Hilmi Yavuz, Nursel Duruel, Prof. Dr. Jale Parla, Prof. Dr. Murat Gülsoy, Metin Celal ve Besir Özmen’den olusuyor. Bugüne kadar Haldun Taner, Orhan Kemal, Necati Cumali, Adalet Agaoglu, Ayse Kulin, Selim Ileri, Oya Baydar, Bilge Karasu, Mehmet Günsür, Yekta Kopan gibi yazarlarin kazandigi Sait Faik Abasiyanik Hikâye Armagani, geçen yil “Deli Tarla” adli öykü kitabiyla Sermin Yasar’a verilmisti.

Sait Faik Abasiyanik Hikâye Armagani

1955’te yazarin annesi Makbule Abasiyanik tarafindan kurulan Sait Faik Hikâye Armagani, 1964’ten beri Darüssafaka Cemiyeti tarafindan veriliyor. Dönemin ileri gelen edebiyat ustalarindan olusturulan jüri, o yil içinde yazilmis en iyi hikâye kitabini seçerek armagani veriyor.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri 25 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihlerinde

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri bu sene   25 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde “Ken…