Ana Sayfa Haber 4. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali

4. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali

3 dk okunur
0
0
197

4. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali, 24 Ağustos-3 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünün yaptığı açıklamada, 2018 senesinden bu tarafa yapılan festivalin bu sene yeni tür koronavirüs (Kovid-19) önlemlerine uyulmak suretiyle düzenleneceği belirtildi. Haberin ayrıntıları Kitap Magazin‘de…

4. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali

4. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali

4. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali’nde opera ve bale yapıtlarının yanında konser ve müzikal eserleri de bulunacak. Etkinliğin açılışı, 24 Ağustos Salı tarihinde, saat 21.00’da, tadilattan sonra kapılarını açacak Efes Antik Tiyatrosu’nda, İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin sahneleyeceği Giuseppe Verdi’nin opera yapıtı “La Traviata” ile gerçekleştirilecek.

Prag Operası’ndan Michaela Zajmi, Bledar Zajmi, Egli Prifti ile İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası flüt sanatçısı Hürkan Ayvazoğlu’ndan oluşan Prag Ensemble Konseri, 26 Ağustos Perşembe günü Efes Odeon’da yapılacak.

Fransalı besteci Georges Bizet’nin “Carmen” operasının müzikleriyle orijinal bir koreografide birleştirilen Carmen Balesi, 28 Ağustos Cumartesi günü Efes Antik Tiyatro’da sahne alacak.

Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu (MDT) 1 Eylül Çarşamba günü Bornova Aşık Veysel Amfi Tiyatro’da, seyirciyi 1930’ların ABD’sine götüren “Gangster” müzikali ile İzmirli sanatseverler için sahne alacak.

Bu sene yaşamını yitiren opera dünyasının çok kıymetli iki tenoru Ender Arıman ile Erol Uras hatırasını 3 Eylül Cuma günü, saat 21.00’de İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası Korosu ve Solistlerince Efes Antik Tiyatro’da bir anma konseri gerçekleştirilecek.

Etkinliğin sponsorluklarını İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi, Selçuk Belediyesi, Mavibahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi’yle Konak Best Western Hotel yapıyor.

Etkinlik biletleri “www.biletinial.com”dan, Bornova Kültür ve Sanat Merkezi’yle Elhamra Gişesi’nden ve Mavibahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi’yle Efes Antik Kenti ve Kuşadası’ndan alınabilecek

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

11. Türkiye Yayıncılık Kurultayı 2024 Sonuç Bildirisi Yayımlandı

11. Türkiye Yayıncılık Kurultayı 2024 Sonuç Bildirisi yayımlandı… 5-6 Haziran 2024&#…