Ana Sayfa Haber 4. Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar Ödülleri

4. Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar Ödülleri

3 dk okunur
0
0
22

4. Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar Ödülleri verildi. Türkiye Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliğiyle İstanbul Sinema Geliştirme ve Tanıtma Derneğince Türk sinemasının 107. senesi için ödül töreni yapıldı. Detaylar Kitap Magazin‘de…

4. Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe

4. Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar Ödülleri

Bu sene 4. defa gerçekleştirilen “Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar” ödül töreni, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapıldı. Törende Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan da bir konuşma yaptı. Ardından Türkiye Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SE-SAM) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Atadeniz de izleyicilere hitap etti. SİNEGED Yönetim Kurulu Üyesi Nur Türkşen de bu sene 4. defa ödül verdiklerini belirterek Türk sinemasına katkıda bulunmak istediklerini belirtti.

“Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar” ödüllerine bu yıl Perran Kutman, Burcu Biricik, Emel Sayın, Meryem Uzerli, Çetin Tekindor, Onur Güvenatam, İbrahim Tatlıses, Erkan Petekkaya, Turgay Tanülkü, İsmail Hacıoğlu, Gülden Karaböcek, Kadir Doğulu, Kayhan Yıldızoğlu, Caner Cindoruk, Kerem Alışık, Elçin Sangu, Güngör Bayrak, Murat Cemcir, Nuri Alço, Wilma Elles, Tolga Savacı, Emir Özden, Mehmet Ali Erbil, Afra Saraçoğlu, Aydemir Akbaş, Mesut Uçakan, Mustafa Kaymak, Feridun Kete, Nalan Çöl, Metin Devrim ve İbrahim Enez layık görüldü. Törende ayrıca şarkıcı Ersan Er ve Yeşilçam Orkestrası mini konser verdi.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Boğaziçi Film Festivali 18-25 Ekim Tarihleri Arasında

Boğaziçi Film Festivali 18-25 Ekim tarihleri arasında… Boğaziçi Kültür ve Sanat Vakf…