Ana Sayfa Haber 4. Teoman Öztürk Mekan Öyküleri Yarışması

4. Teoman Öztürk Mekan Öyküleri Yarışması

6 dk okunur
0
0
38

4. Teoman Öztürk Mekan Öyküleri Yarışması’na başvurular alınıyor. Son başvuru tarihi 30 Ekim 2023… Detaylar Kitap Magazin‘de…

4. Teoman Öztürk Mekan Öyküleri Yarışması

4. Teoman Öztürk Mekan Öyküleri Yarışması

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Mimar Teoman Öztürk’ün anısını yaşatmak için düzenlediği “Teoman Öztürk Mekan Öyküleri yarışmasının bu sene dördüncüsü yapılacak.

Son başvuru tarihi 20 Ekim 2023 olan yarışma ile Teoman Öztürk’ün kentlere, yaşama ve toplumsal mücadeleye olan inancının ve katkılarının geliştirilerek sürekliliğinin sağlanması amaçlanıyor.

Yarışma ile kentsel ve mekânsal mücadelede sanatın, sanatçının varlığına olan ihtiyacımızın açığa çıkarılması ve kentsel/mekânsal yaşam mücadelesinin sanat ile harmanlanması hedefleniyor.

Yarışmada ilk üçe giren öyküler kitaplaştırılarak Mimarlar Odası Ankara Şubesi yayını olarak yayınlanacak.

Katılım Koşulları

– Yarışmaya dosya halinde en çok iki öykü ile başvurulabilir, bu öyküler daha önce basılmamış ve ödül almamış olmalıdır.
– Seçici kurul üyelerinin birince derece yakınları yarışmaya katılamazlar.
– Yarışma herkese açıktır.
– Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve belirtilen son teslim tarihinden sonra teslim edilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
– Başvuru sahipleri dereceye giren ve basılması uygun görülen öyküler üzerindeki dijital ve basılı tüm kullanım haklarını bedelsiz olarak Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne devrettiğini kabul eder.
– Yarışmaya gönderilen öykülerin hukuki ve bilimsel sorumluluğu yazarına aittir. Üçüncü kişilerin öykünün telif hakkı konusunda iddia ve talepleri olması durumunda öykü sahibi uğrayacağı zarara karşı sorumlu olduğunu kabul eder.
– Başvuru sahibi yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. Seçici kurulun yayımlamaya değer bulduğu öyküler kitap haline getirilir.

Yarışmaya Gönderilecek Eserlerde Aranacak Şartlar

– Öykü; konusu başta Mimarlar Odası olmak üzere, TMMOB’a bağlı odaların mücadele verdiği mekânlar ve alanlara ilişkin olacaktır. Hangi alanın seçileceği yazara bırakılmıştır.
– Öyküler Türkçe olmalıdır, çeviri öyküler yarışma dışı bırakılacaktır.
– Özgün, sade bir dille, 5.000 ile 15.000 karakter (600-2000 sözcük) arasında yazılmış öyküler değerlendirmeye alınacaktır.
– Yarışmaya katılacak öyküler A4 sayfa boyutunda, 1,5 aralıkla ARIAL 12 punto ile yazılarak bilgisayarda hazırlanacak, 5 kopya halinde çıktı alınmalıdır. Ayrıca bir CD’ye kaydedilerek üzerine isim yazmadan zarfla teslim edilmelidir.
– Yarışmacılar, yarışmaya internet üzerinden kayıt yaptıracak ve yarışma başvuru formunu doldurup imzalayarak eserle birlikte teslim edecektir.
– Eserlerin teslim edileceği zarfın sol üst köşesinde yarışmacının rumuzu yer almalıdır. (yarışma rumuzu 4 harf ve 3 rakamdan oluşmalıdır. Örn; ZTRK006, TEON234.
– Zarfın içerisinde, yarışmacıya ait 12 punto TIMES NEW ROMAN ile yazılmış 800 karakteri geçmeyecek özgeçmiş teslim edilecektir.
– Yarışmacılar doldurdukları başvuru formu ve özgeçmişi, adres ve isim bilgilerinin olmadığı bir zarfa koymalıdır.
– Yarışmaya teslim edilecek nüshalar -üzerinde yazarına ait rumuzundan başka herhangi bir emare bulunmayan- başvuru formlu ve özgeçmişli zarf bir büyük zarf içerisine koyularak kargoyla ya da elden teslim edilecektir.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…