Ana Sayfa Haber Yediveren Yayınları Dünya Klasikleri Dizisi

Yediveren Yayınları Dünya Klasikleri Dizisi

4 dk okunur
0
0
89

Yediveren Yayınları dünya klasikleri dizisi, son günlerde ciddi bir ilgi gördü. Farklı kültürlere ait eserleri okumak isteyen edebiyat severler bu dizideki eserleri iyi bir çeviriden okumak istiyor. Yediveren Yayınları, kaliteli çevirmenleri ve editörleri ile dünya klasikleri dizisinde bir seviyeyi tutturdu. Kitap Magazin, bugün, Yediveren Yayınlarının yayınladığı dünya klasikleri dizisini haberleştirdi.

 

Yediveren Yayınları Dünya Klasikleri Dizisi

Dünya klasikleri, her dönemde, tüm okurlar tarafından ilgi gören eserlerdir. Genellikle roman ve hikaye türündeki eserler bu kategoride değerlendirilir ama klasikleşmiş denemeler, hatıralar ve gezi yazıları da vardır. Fakat daha çok, az önce de belirttiğimiz gibi, okurlar dünya klasikleri denince roman ve hikaye türünü anlar. Dünya klasiklerinin, tüm dünyadaki okurlara dil, din, ırk ve siyasi görüş fark etmeksizin vereceği mesajlar vardır. Bu yapıtların klasikleşmesinin temel nedeni, bütün dünyadaki insanlara hitap edebilme gücüdür. İnsanı ilgilendiren olayları, durumları ve sorunları işleyen bu eserler her dönemde zevkle okunur.

Yediveren Yayınları Atağa Geçti

Yayıncılık dünyasının yükselen yıldızı Yediveren Yayınevi dünya klasikleri dizisiyle atağa geçti. İyi çeviriler, bir eserin pek çok okur tarafından okunabilmesini sağlar. Bunun bilincinde olan Yediveren Yayınları, alanında söz sahibi çevirmenlere tercüme ettirdiği dünya klasiklerini okurlarla buluşturmaya devam ediyor. Peki, yayınevinin dünya klasikleri dizisinde hangi eserler var?

 • Suç ve Ceza: Dostoyevski
 • Ölü Canlar: Nikolay Gogol
 • Vadideki Zambak: Balzac
 • George Orwell: 1984
 • George Orwell: Hayvan Çiftliği
 • Dava: Kafka
 • Milena’ya Mektuplar: Kafka
 • Stefan Zweig: Olağanüstü Bir Gece
 • Stefan Zweig: Korku
 • Stefan Zweig: Bir Kadının Yaşamından
 • Stefan Zweig: Satranç

Dünya Klasikleri Dizisi Yediveren Yayınevi

Bütün bu eserlerin yanı sıra Yediveren Yayınları dünya klasikleri kategorisinde yeni eserler de tercüme ettiriyor. Yayınevi, edebiyatın bir dil meselesi olduğunun bilinciyle hem kaynak dili hem de Türkçeyi çok iyi bilen çevirmenlerle çalışıyor. Yabancı dilde yazılan bir eserin de okur tarafından rağbet görmesini sağlayan durum budur. Önümüzdeki günlerde, tüm dünyadaki okurları, zaman ve mekan fark etmeksizin saran başka dünya klasiklerleri ile okurun karşısına çıkacak olan yayınevi, diğer kategorilerdeki kitapları ile de dikkat çekiyor.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…