Ana Sayfa Haber Yaşar Üniversitesi Şiir ve Öykü Yarışması

Yaşar Üniversitesi Şiir ve Öykü Yarışması

9 dk okunur
0
0
113

Şiir ve öykü yarışması… Yaşar Üniversitesi’nin düzenlediği yarışmada son katılım tarihi 5 Mayıs 2021. Yarışmanın konusu serbest, elektronik posta ile başvurulabiliyor. 18 yaşın üzerindeki herkes, şiir ve öykü yarışması için başvuru yapabilir. Kitap Magazin‘de bugün Yaşar Üniversitesi’nin düzenlediği yarışma var.siir-yarisma

Şiir ve Öykü Yarışması-Yaşar Üniversitesi 

Yarışmanın şartları katılımcıları zorlayacak türde değil. Edebiyata gönül veren herkes yarışmaya katılabilir. En önemli şart 18 yaşından büyük olmak.

 1. Yarışma, 18 yaş üzeri Yaşar Üniversitesi öğrencilerine (Hazırlık, Ön Lisans, Lisans, Lisansüstü) ve Yaşar Üniversitesi çalışanlarına açıktır.
 2. Yarışmanın konusu serbesttir.
 3. Yarışmanın dili Türkçedir.
 4. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 5. Yarışma başvuruları 05 Nisan – 05 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacak olup, 05 Mayıs 2021 tarihinden sonra gönderilecek eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
 6. Katılımcıların eserleri, öykü ve şiir alanında iki kategoride değerlendirilecek olup, katılımcılar öykü alanında en fazla bir eserle ve şiir alanında en fazla üç eserle başvurabilir. Eserlerin daha önce yayınlanmamış olması gerekmektedir.
 7. Yarışmaya başvuru yapanlar, eserlerini Türk Dil Kurumu Yazım Kılavuzu’na uygun şekilde, A4 kâğıt ebadında, Times New Roman yazı tipi, 12 punto ve 2 satır aralıklı, sayfa kenar boşlukları her yandan 2,5 cm boşluk ve en fazla 10 sayfa olacak şekilde Word ve/veya PDF formatında hazırlayıp dijital ortamda, belirtilen tarihler arasında edebiyat@yasar.edu.tr e-posta adresine iletmeleri gerekmektedir. Biçimsel ve teknik şartları taşımayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
 8. Eserde yazarın kişisel bilgileri yer almayıp, kişi bilgisi yerine rumuz kullanılacaktır. Rumuz bilgisi öykünün ilk sayfasının sol üst köşesinde yer alacaktır.
 9. Tüm yarışma şartlarını eksiksiz yerine getiren katılımcıların eserleri seçici kurul tarafından değerlendirilecek ve yarışma sonuçları 10 Haziran 2021 tarihinde ilan edilecektir.
 10. Yarışma sonuçlarının ilan tarihini takiben, akademik takvim ve pandemi koşulları dikkate alınarak belirlenecek tarihte okul yönetiminin katılımıyla ödül töreni gerçekleştirilecektir.
 11. Yarışmaya katılanların yarışma sonuçlanana kadar e-posta adreslerini değiştirmemeleri gerekmektedir.
 12. İnceleme ve değerlendirme komisyonu üyeleri (Seçici Kurul) ve yakınları yarışmaya katılamazlar.
 13. Katılımcılar, eserlerin Yaşar Üniversitesi’nin, sosyal medya üzerinde kullandığı (facebook, instagram, twitter ve benzeri her türlü sosyal medya mecraları) hesaplarının tamamı veya bir kısmında Yaşar Üniversitesi tarafından tek taraflı olarak belirlenecek her türlü mecrada kullanılmasına muvafakat ettiğini peşinen kabul, beyan ve taahhüt etmektedir. Katılımcılar, bu tür kullanımlar için herhangi bir telif ücreti ya da bir başka hak talebinde bulunamaz.
 14. Yarışmaya katılan eserlerin üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesi gerekmektedir. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserlerin tümüyle kendisine ait olduğunu; Üçüncü şahısların eserler üzerinde herhangi bir hakkı olmadığını, üçüncü kişilerden gelebilecek her türlü talebin doğrudan muhatabı olduğunu ve üçüncü kişilere karşı sorumlu olduğunu/olacağını; Yaşar Üniversitesi’nin bu sebeple herhangi bir sorumluluk altında kalması, herhangi bir ödeme yapmak zorunda kalması ve ederi kullanması sebebiyle herhangi bir şekilde zarara uğraması durumunda, Yaşar Üniversitesi’nin tüm zararını derhal, nakden ve defaten tazmin edeceğini işbu şartnameyi okuyup kabul ederek yarışmaya katılmak suretiyle gayrikabili rücu kabul, beyan ve taahhüt etmektedir. Bu konuda oluşabilecek anlaşmazlıklarda ve yarışmaya gönderilen eserlerin içeriği ile ilgili Yaşar Üniversitesi hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmemektedir.
 15. Yarışmaya katılan kişiler Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) kapsamında eserlerinin, fotoğraflarının ve kimlik bilgilerinin dijital ve basılı medyada kullanılması hususunda izin vermektedir.
 16. Yarışmayı düzenleyen Yaşar Üniversitesi yarışma şartlarında düzenleme, ekleme/çıkarma ve iptal etme hakkını saklı tutar. Bu konuda katılımcıların itiraz etme hakkı bulunmamaktadır.
 17. Tüm yarışmacılar, yarışma koşullarını ve Seçici Kurul kararlarını kabul etmiş sayılır.
 18. Yarışma koşullarına uymayan adayların başvuruları kabul edilmez. Kabul edilmiş ve ödül kazanmış olsa dahi ödülü verilmez.
 19. Yarışma seçici kurulunun takdirine bağlı olarak mansiyon ödülü verilebilir.
 20. Yarışmaya katılım koşulları, bu madde dâhil olmak üzere yirmi (20) maddeden oluşmaktadır.

Yaşar Üniversitesi Şiir ve Öykü Yarışması Ödüller

Şiir Alanında

 • Birincilik Ödülü: 1.500,00 TL değerinde hediye çeki
 • İkincilik Ödülü: 1.000,00 TL değerinde hediye çeki
 • Üçüncülük Ödülü: 750,00 TL değerinde hediye çeki

Öykü Alanında:

 • Birincilik Ödülü: 1.500,00 TL değerinde hediye çeki
 • İkincilik Ödülü: 1.000,00 TL değerinde hediye çeki
 • Üçüncülük Ödülü: 750,00 TL değerinde hediye çeki
Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Ferit Edgü Yaşamını Yitirdi

Ferit Edgü yaşamını yitirdi… Roman, öykü, şiir ve denemeleriyle tanınan 50 kuşağının…