Ana Sayfa Haber Yangın Var: Şebnem Özinal’dan Yeni Kitap

Yangın Var: Şebnem Özinal’dan Yeni Kitap

2 dk okunur
0
0
120

Yangın Var: Şebnem Özinal’dan yeni kitap… Yediveren Yayınları… Roman… Kanto… Günümüz romanı… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Yangın Var

Yangın Var: Şebnem Özinal ‘dan yeni kitap

Tiyatro oyuncusu Şebnem Özinal, yeni bir romanla okurlarının karşısına çıktı. Yediveren Yayınlarından çıkan romanın konusu kanto. Müzikal tiyatrolarda çok beğenilen oyunlardan biri olan kanto, Özinal’ın romanında öne çıkıyor. Romanla ilgili olarak Haldun Dormen şunları söyledi:
 “Günümüzün önemli oyuncularından Şebnem Özinal’ın kantocularla ilgili bir kitap yazması benim için tiyatro bakımından çok önemli bir olaydır. Kanto deyip geçmemek lazım. Kantolar Türk tiyatro tarihinin üstünde durulması gereken çok önemli bir basamağıdır.
Kantocular yaptıklarıyla tiyatro dünyasına yepyeni bir yön verdiler ve küçümsenemeyecek kadar büyülü bir alem yarattılar ve bana kalırsa Türkiye’deki müzikal tiyatronun ilk önemli tohumlarını atıp fidanlarını yetiştirdiler. Perhuzlar, Şamramlar, Virjinler ve daha niceleri Türk Müzikal Tiyatro Dünyası’nın unutulmaması, hatta minnetle anılması gereken ilk büyük efsanevi starları oldular.
Şebnem Özinal’a bu kitabı yazarak bu boşluğu kapattığından dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır. Kadınların sahneye çıkması güç hatta neredeyse imkansız anlarda kantolarıyla attıkları tohumları ve işi vazgeçilmez hale getirdikleri için kanto dünyasına emeği geçen herkesi minnetle anıyorum.”
Satın almak için tıklayınız.
Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Ferit Edgü Yaşamını Yitirdi

Ferit Edgü yaşamını yitirdi… Roman, öykü, şiir ve denemeleriyle tanınan 50 kuşağının…