Ana Sayfa Haber Venedik Film Festivali Başladı

Venedik Film Festivali Başladı

2 dk okunur
0
0
21
Venedik Film Festivali Başladı

Venedik Film Festivali başladı. Sinema sanatındaki en önemli aktivitelerden biri olan Venedik Film Festivali, İtalya’da başladı. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Venedik Film Festivali Başladı

Venedik Film Festivali Başladı

Venedik Film Festivali başladı

Venedik Film Festivali sinema severler ile buluştu. 78’incisi yapılan etkinlik, İspanyol yönetmen Pedro Almadovar’ın yönettiği Paralel Anneler filminin gösterimi ile başladı.

Etkinliğin 78.’si izleyiciler ile buluştu. Dünyanın en eski festivalinde sinemanın meşhur isimleri açılış töreninde kırmızı halının üzerinde kendileri gösterdi.

Festival “Paralel Anneler” filmi ile açıldı. Ekinlik, İspanyalı yönetmen Pedro Almadovar’ın yönettiği Paralel Anneler filminin gösterimi ile start aldı. Açılışında bu filmin dışında, Oscar ödülü alan İtalyan oyun Roberto Benigni de hayat boyu başarı alanında Altın Aslan Özel Ödülü’nü aldı. Etkinliğin jüri üyeleri yaptıkları toplantıda, sinema dünyasının pandeminin güçlüklerini aşacağına inandıklarını ifade etti.

Etkinlik, 11 Eylül’de bitece. 78. Venedik Film Festivali, 11 Eylül Cumartesi tarihinde yapılacak ödül gecesiyle büyük ödül “Altın Aslan”ın sahibini bulması ile tamamlanacak. Etkinlikte Altın Aslan için 21 film birbiriyle yarışacak.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

11. Türkiye Yayıncılık Kurultayı 2024 Sonuç Bildirisi Yayımlandı

11. Türkiye Yayıncılık Kurultayı 2024 Sonuç Bildirisi yayımlandı… 5-6 Haziran 2024&#…