Ana Sayfa Haber “Uzak Ülke” İki Ödül Aldı

“Uzak Ülke” İki Ödül Aldı

2 dk okunur
0
0
23

“Uzak Ülke” iki ödül aldı. Yönetmen Kubilay Erkan Yazıcı, ilk uzun metrajlı filmi Uzak Ülke’le Saraqusta Uluslararası Film Festivali’nde “En İyi Yönetmen” ödülünü aldı.

"Uzak Ülke" iki ödül aldı.

“Uzak Ülke” iki ödül aldı

Anadolu Ajansı‘nın haberine göre Kültür ve Turizm Bakanlığının desteklediği yapımda “Binbaşı Osman” karakterine can veren Haydar Şişman da festivalde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görüldü.

Yönetmen Kubilay Erkan Yazıcı, filmin geçen sene tamamlandığını belirterek, ilk gösterimi 39. İstanbul Film Festivali’nde gerçekleştirdiklerini ifade etti.

“Uluslararası birçok prestijli film festivalinde yarıştık. Mesela geçen yıl Sochi Film Festivali’nden de ‘En İyi Yönetmen’ ödülünü aldık. Saraqusta Uluslararası Film Festivali de konsept olarak ilginç bir festival. Ağırlıklı olarak dönem filmleri kabul eden bir film festivali. Uzak Ülke de buraya kabul edildikten sonra benim bütçemin 40 katı olan, büyük bütçeli filmlerle yarıştık. (…) Bu benim 2. ‘En İyi Yönetmen’ ödülüm oldu. Şu anda 3 festivale daha kabul edilmiş durumdayız ve bu yılın sonunda festival yolculuğumuzu tamamlayacağız. Tüm bunlar benim 2. filmim için bana büyük bir motivasyon ve sorumluluk. Uzak Ülke ilk film olarak başarılı bir film. Şimdi bunun üzerine çıkmak istiyorum. Çok daha iyisini yapmak için bir çabanın içerisindeyim. İkinci filmim için hazırlanıyorum. Senaryosunu tamamlamak üzereyim. Umarım 2023 yılında da ikinci filmimin çekimlerine başlarım.”

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…