Ana Sayfa Haber Turgay Yıldız Vefat Etti

Turgay Yıldız Vefat Etti

2 dk okunur
0
0
60

Turgay Yıldız vefat etti. Ankara’da tedavi edildiği hastanede yaşamını yitiren tiyatro oyuncusu Turgay Yıldız, Karşıyaka Camisi’nde kılınan cenaze namazından sonra defnedildi. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Turgay Yıldız vefat etti

Usta tiyatro oyuncusu Turgay Yıldız, hemen hemen bir ay evvel İstanbul’da geçirdiği kalp spazmının sonucunda Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi edilmeye başlandı. Turgay Yıldız, bir müddet sonra ailesinin bulunduğu Ankara’ya sevk edildi.
Ankara Şehir Hastanesi’nde tedavisine devam edilen usta oyuncu, dün sabah geçirmiş olduğu kalp krizinin sonucunda yaşamını yitirdi. Usta oyuncu için Karşıyaka Mezarlığındaki Ahmet Efendi Camii’nde düzenlenen cenaze törenine, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile ailesi, sanatçı arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.Sözcü gazetesinin naklettiğine göre törende, baba Oktay Yıldız taziyeleri kabul etti. Bazı yakınları ve sevenleri tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Yıldız’ın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından alkışlarla cenaze aracına alındı. Yıldızın cenazesi, Karşıyaka Mezarlığı’na götürülerek gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri 25 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihlerinde

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri bu sene   25 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde “Ken…