Ana Sayfa Haber TRT’nin Katkı Verdiği Filmler Saraybosna Film Festivali’nde

TRT’nin Katkı Verdiği Filmler Saraybosna Film Festivali’nde

3 dk okunur
0
0
51

TRT’nin Katkı Verdiği Filmler Saraybosna Film Festivali’nde… TRT ortak yapımı 3 film ile TRT ödüllü film, Saraybosna Film Festivali’nde gösterilecek. Detaylar Kitap Magazin‘de…

TRT’nin Katkı Verdiği Filmler Saraybosna Film Festivali’nde

TRT

Bosna Hersek’in başşehri Saraybosna’da bu sene 29. düzenlenecek olan Saraybosna Film Festivali’nde (SFF) TRT ortak yapımı 3 filmle TRT ödüllü film sinemaseverler ile buluşacak.

Bu akşam yapılacak kırmızı halı töreni ile başlayacak festivalde, TRT ortak yapımı “Kanto”, “Club Zero”, “La Chimera” ile TRT ödüllü “Blaga’s Lessons” filmleri de gösterilecek.

Bosna Hersek’te 1992-1995’te gerçekleşen savaştaki izleri silmek ve başkent Saraybosna’yı kültürün ve sanatın merkezi haline getirmek için yapılan festivalde, bu sene 70 ülkeden 230’dan fazla film seyirci ile buluşacak.

Yönetmen Ensar Altay’ın, bir gece ansızın kaybolan ama kaybolduğunu kimsenin anlayamadığı yaşlı bir kadının öyküsünü anlattığı “Kanto” filmi, SFF’nin “Work in Progress” kategorisinde yarışacak ve kazanana “TRT ödülü” verilecek.

La Chimera filminin yönetmeni Alice Rohrwacher (ortada), İngiliz oyuncu Josh O’connor (solda) ve Brezilyalı oyuncu Carol Duarte de

Öte yandan TRT’nin dijital platformu Tabii’de yayımlanan “Mevlana Celaleddin-i Rumi” dizisi, dünya prömiyeri SFF’de gerçekleştirilecek. 13 Ağustos’ta ise dizinin senaryo, yapım ve yayın süreçlerinin konuşulacağı panel düzenlenecek.

Festival alanında kurulacak TRT Endüstri Terası’nda ise sektörle ilgili toplantılar ve buluşmalar gerçekleştirilecek.

SFF’de uzun metrajı film, kısa film, belgesel film ve öğrenci filmleri kategorilerinde 49 film, “Saraybosna’nın Kalbi” ödülü için yarışacak.

Haberin detayları AA‘da…

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri 25 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihlerinde

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri bu sene   25 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde “Ken…