Ana Sayfa Haber Tiyatro Frankfurt 23 Nisan Çocuk Şenliği

Tiyatro Frankfurt 23 Nisan Çocuk Şenliği

4 dk okunur
0
0
209

Tiyatro Frankfurt 23 Nisan Çocuk Şenliği… Tiyatro Frankfurt, ilk defa düzenlediği tiyatro merkezli 23 Nisan Çocuk Şenliğiyle pandamı döneminde sıkılmış olan çocukları ihmal etmediğini gösteriyor. Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) desteğini alan aktivite, Frankfurt Başkonsolosluğunun himayesinde Düşyeri Bilişim Teknoloji ve Animasyon A.Ş’nin katkıları ile 23-25 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

‘Tiyatro Frankfurt 23 Nisan Çocuk Şenliği’ başlıyor

Tiyatro Frankfurt 23 Nisan Çocuk Şenliği

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” kutlamaları çerçevesinde 23-25 Nisan’da gerçekleşecek olan şenlik, Tiyatro Frankfurt‘un sosyal medya hesapları ile “dusyeri.com” ve Düşyeri YouTube kanalından canlı yayımlanacak.

Çiğdem Spickermann’ın sunumunda yapılacak açılış törenine, Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tuncer, oyuncu Ayla Algan, İBB Şehir Tiyatroları Başdramaturgu ve Proje Danışmanı Hilmi Zafer Şahin, müzisyen Can Atilla,  iletişim uzmanı Ayşe Şule Bilgiç’in katılacak.

Sürpriz konularla konukların da olduğunu şenlikte Devlet Tiyatroları ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun çocuk oyunları da sahnelenecek. Etkinlikte İnci Sel’in kaleme aldığı, Çiğdem Spickermann’ın yönettiği ve çocuk oyuncuların bulunduğu “Masal Kasabasında Bayram Günü” isimli oyun da bulunacak. Çocuklar ile gerçekleştirilen aktiviteler, nefes terapisti, nefes ve farkındalık oyunları eğitmenleri Anıl Altas Brug ve Deniz Güler Hillhorst’un üstlendiği atölyeler ile de bulunuyor. Programda, Derya Yıldırım’dan çocuklara yönelik masal atölyesi, Onur Erol’la ‘Benim Şarkılarım Benim Kanatlarım’ adlı atölye, Ayşe Şule Bilgiç ile ‘Pandemi Döneminde Aile-Çocuk İletişimi’ üstüne söyleşi de bulunuyor.

“Yediden yetmişe herkesi 23 Nisan’da çocuk kalmaya, çocuk olmaya davet ediyorum”

Tiyatro Frankfurt Genel Sanat Yönetmeni Kamil Kellecioğlu, AA’na yaptığı açıklamada, salgına karşın tiyatroya devam ettiklerini ifade etti. “Bir arada kalmak gelişmektir. Biz gelişmeye devam ediyoruz. Bir arada çalışmak başarıdır. Biz bunu başardık. Başardıkça var olduk, var oldukça, var ettik. Vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Tiyatroyu ve sanatı yaşamımızdan çıkarmayacağız. Tiyatro Frankfurt, yaşama anlam ve cesaret katanlarla aydınlık yoluna devam edecektir. Bu karanlık günlere bir nebze ışık ve soluk olabilirsek ne mutlu bize. Yolu sanattan geçen herkese selam olsun.” dedi.

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…