Ana Sayfa Haber Tarkan Okçuoğlu ile “Nuri Kuzucan: Pasaj” Sergi Turu

Tarkan Okçuoğlu ile “Nuri Kuzucan: Pasaj” Sergi Turu

3 dk okunur
0
0
19

Tarkan Okçuoğlu İle “Nuri Kuzucan: Pasaj” sergi turu… 23 Kasım Perşembe… Saat 19.00… Arter… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Tarkan Okçuoğlu İle “Nuri Kuzucan: Pasaj” sergi turu

Tarkan Okçuoğlu İle “Nuri Kuzucan: Pasaj” sergi turuNuri Kuzucan’ın Arter’de devam eden Pasaj başlıklı kişisel sergisi bağlamında, sergiye eşlik eden kitabın yazarlarından sanat tarihçisi ve akademisyen Tarkan Okçuoğlu, 23 Kasım Perşembe akşamı 19:00’da bir sergi turu gerçekleştirecek. Katılımın ücretsiz olduğu etkinlik için turlar@arter.org.tr adresine e-posta göndererek kayıt yaptırmak gerekiyor.

Nuri Kuzucan’ın eski ve yeni üretimlerinden oluşturulan bir seçkiyi mekâna özgü bir mimari düzenlemeyle bir araya getiren Pasaj, kaos/düzen, ışık/gölge, boşluk/doluluk, yüzey/derinlik ve iç/dış gibi ikilikler etrafında kurgulanan yapıtlardan oluşuyor. Arter’in 1. katında yer alan sergi, içine yerleştiği ve bir geçiş alanı olarak da yorumlanabilecek galeri mekânını ‘pasaj’ sözcüğünün mimari, yazınsal ve metaforik anlamları ekseninde resimsel uzamla ilişkilendiriyor.

Pasaj sergisi bağlamında düzenlenen sergi turu, sergiye eşlik eden kitabın yazarlarından sanat tarihçisi ve akademisyen Tarkan Okçuoğlu tarafından 23 Kasım 2023 Perşembe akşamı saat19:00’da gerçekleştirilecek. Turda, serginin kavramsal çerçevesi Okçuoğlu’nun yayın için kaleme aldığı Yüzey Mekâna Dönüşürken başlıklı yazıyla ilişki içerisinde ele alınacak. Etkinlik, sergi turunun ardından katılımcıların sorularını ve kişisel izlenimlerini paylaşmasına da alan tanıyacak.

Arter Öğrenme Programı’nın Yorumlama Etkinlikleri kapsamında ücretsiz olarak gerçekleşecek Pasaj: Tarkan Okçuoğlu Eşliğinde Sergi Turu’na katılmak için etkinlik tarihinden önce turlar@arter.org.tr adresine e-posta göndererek kayıt yaptırmak gerekiyor.

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Müzeler Bayram Tatilinde Rekor Sayıda Ziyaretçi Ağırladı

Müzeler bayram tatilinde rekor sayıda ziyaretçi ağırladı. Milli Saraylar Başkanlığına bağl…