Ana Sayfa Haber Tanpınar Şiir Yarışması için Başvurular Başladı

Tanpınar Şiir Yarışması için Başvurular Başladı

4 dk okunur
0
0
88

Tanpınar Şiir Yarışması için başvurular başladı. Osmangazi Belediyesi’nin düzenlediği şiir yarışmasının son başvuru tarihi 2 Haziran 2023… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Tanpınar Şiir Yarışması

Tanpınar Şiir Yarışması için başvurular başladı

Osmangazi Belediyesi‘nin 22 senedir düzenlediği Tanpınar Edebiyat Yarıması her sene farklı edebi türler üzerinden yapılıyor. Bu sene şiir dalında yapılacak olan yarışmaya başvurular başladı.

Katılım Koşulları

1. Yarışmanın son başvuru tarihi 2 Haziran 2023 Cuma günüdür. Bu tarihten sonra gelecek eserler kabul edilmeyecektir. Eserler iade edilmeyecektir.
2. Yarışmaya katılacak eserler daha önce sosyal medya, internetmecralarında ve basılı yayın organlarında yayımlanmamış olmalıdır.
3. Yarışmaya yurt içi ve yurt dışından herkes katılabilir.
4. Tanpınar Edebiyat Yarışması’ndan daha önce ödül alanlar katılamaz.
5. Yarışmaya katılım en fazla üç (3) eserle olacaktır.
6. YarışmaŞİİRdalında gerçekleştirilecektir.
7. Her yarışmacı, eserini 5 nüsha olarak çoğaltılmış halde ve bununla birlikte metni içeren cd veya USB bellek aşağıdaki adrese gönderecektir.

OSMANGAZİ BELEDİYESİ SOĞANLI KÜLTÜR MERKEZİ /Kültür İşleri Müdürlüğü:Soğanlı Mahallesi, Dr. Sadık Ahmet Caddesi, No: 388 Osmangazi-BURSA

8. Yarışmacılar gerçek isimleriyle değil rumuzla katılacaklardır. Bu nedenle eserin üzerinde(herhangi bir sayfasında) gerçek kimlik bilgileri yer almayacak, bunun yerine rumuz kullanılacaktır. Yarışmacının ad, soyad, telefon(cep, ev, iş), adres ve e-mail bilgilerini içeren bilgiler, kapalı bir zarf içinde eserle birlikte gönderilecektir.
9. Eserler; Prof. Dr. Turan KARATAŞ, Prof. Dr. Abdullah UÇMAN, Metin Önal MENGÜŞOĞLU, Mustafa MUHARREM ve İhsan DENİZden oluşan Jüri tarafından değerlendirilecektir.
10. Yarışmada dereceye girenlerden; birinciye 12.500 TL, ikinciye 10.000 TL, üçüncüye 7.500 TL, mansiyon kazanan üçyarışmacıya ise 4.000 TL ödül verilecektir.(Toplam 3 mansiyon)
11. Yarışmanın sonuçları 2023’ün Temmuz ayı içindeaçıklanarak, ödüller düzenlenecek törenle sahiplerine verilecektir.
12. Jüri’nin yayımlanmaya uygun bulduğu eserler kitaplaştırılacak. Yayımlanacak eserler için telif ücreti ödenmeyecektir.
13. Yarışmaya, Bursa Osmangazi Belediyesi çalışanları ile Seçici Kurul üyeleri ve bunların birinci derece yakınları katılamazlar.

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…