Ana Sayfa Haber Sana Kendimi Anlatsam: Mehtap Soyuduru Çiçek’ten Polisiye Roman

Sana Kendimi Anlatsam: Mehtap Soyuduru Çiçek’ten Polisiye Roman

3 dk okunur
0
0
43

Sana Kendimi Anlatsam: Mehtap Soyuduru Çiçek’ten polisiye roman… Yediveren Yayınları… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Sana Kendimi Anlatsam: Mehtap Soyuduru Çiçek’ten polisiye roman

Yazar Mehtap Soyuduru Çiçek yeni kitabında kadınları merkeze aldı. Kadın cinayetlerini söz konusu ettiği kitabında namus kavramına da değinen yazar, kadını toplumdaki özel ve önemli olaylar içinde anlattı.

Basın bülteninden

Sana Kendimi AnlatsamDört cinayet. Dört kadın. Bir tarikat, bir polis ve tek aşk.

Canına yandığımın dünyasında ne çok öldürülüyordu şu kadınlar. Cinayet araştırılırken olay yeri, adli tıp, maktulün kimliği, zanlının ifadesi deniyordu. Kadının varlığı yok oluyordu birden ve mesleki tanımlar dâhil oluyordu yokluğuna. Yaşarken de başkalarının tanımlarına mecbur kalıyordu kadın. Birilerinin namusu, ötekinin annesi, berikinin kızı olan kadın öldürüldüğünde “kadın cinayeti” genellemesine kurban gidiyordu. Olay doğarken kulağına ezanla okuyan babasının namus meselesine dokununca, adına artık yüz karası deniyordu.

Cinayetin ardından ortaya saçılan sürükleyici mektuplardan doğan tanışıklık, cinayet masası amiri Afşar’ı yakasından tuttu. Hayatında ilk kez mektupla iletişime geçmek zorunda kalan Afşar’ın aşk hikâyesini, seri kadın cinayetleri büyüttü.

Soluksuz okuyacağınız bu polisiye romanın her sayfasında yaşadığınız coğrafyayı sorgulayacaksınız!

Mehtap Soyuduru Çiçek kimdir?

Sana Kendimi AnlatsamMehtap Soyuduru Çiçek 23 Ağustos 1987 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Erciyes Üniversitesi mezunu, evli, iki erkek çocuk annesi ve bir kamu kuruluşunda memur olan yazar aslen Yozgatlıdır. Hayatını okumak ve yazmak çerçevesinde sürdüren yazarın en yakın arkadaşlarının kitaplar olduğu söyleniyor.

Yazmakla ilgili tutkusunun çocukluk dönemine denk düştüğünü ifade eden yazarın basılmış ilk kitabı “Yolcu” isimli romanıdır.

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…