Ana Sayfa Haber Romeo ve Juliet Balesi Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde

Romeo ve Juliet Balesi Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde

2 dk okunur
0
0
258

Romeo ve Juliet Balesi Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde… Antalya Devlet Opera ve Balesi ‘Romeo ve Juliet’ balesini sahneye koyacak. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Romeo ve Juliet Balesi

Romeo ve Juliet Balesi Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Shakespeare’in Romeo ve Juliet adlı yapıtından hareketle müziğini Çaykovski’nin yaptığı gösteriyi, 16 Kasım’da sanatseverlere sunacak.

Antalya DOB’dan gerçekleştirilen açıklama çerçevesinde, müzik düzenlemesini Tolga Taviş’in yaptığı, libretto ve koreografisiyse Volkan Ersoy ile Armağan Davran’ın hazırladığı “Romeo ve Juliet” balesi tekrar sahneye konacak.

Balenin kostüm tasarımını Sevtaç Demirer, dekor tasarımını Çağda Çitkaya, ışık tasarımını Fuat Gök yapacak.

Shakespeare ile Çaykovski gibi iki büyük sanat adamının eserlerinin kullanıldığı eşsiz balede “Juliet”i Müge Öğüt, “Romeo”yu Artur Ivanov, “Mercutio”yu Umut Çaltekin, “Tybalt”i Yağızhan Danış, “Paris”i Burak Özbek, “Benvolio”yu Volkan Altunel, “Lady Capulet”i Derya Tokgöz, “Lord Capulet”i Ömer Erenler, “Rosaline”yi Burcu Bodur, “Peder Lawrence”yi Volkan Sayıner, “Dadı”yı Fadime Keskin, “2 Kız”ı Sevgim Aksoy ve Seda Manaz, “Lady Montegue”yi Özlem Tekinay, “Lord Montegue”yi Devrim Saraçoğlu ve “Vali” rolünü Murat Özdemir canlandıracak.

Haberin tamamı için tıklayınız.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…