Ana Sayfa Haber Roman ve Öykü Okumaları 2: Korhan Altunyay’ın Yeni Deneme Kitabı

Roman ve Öykü Okumaları 2: Korhan Altunyay’ın Yeni Deneme Kitabı

3 dk okunur
0
0
59

Roman ve Öykü Okumaları 2: Korhan Altunyay’ın yeni deneme kitabı… Loti Kitap… Korhan Altunyay… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Roman ve Öykü Okumaları 2: Korhan Altunyay’ın yeni deneme kitabı

Roman ve Öykü Okumaları 2

Dr. Korhan Altunyay, roman ve öyküler üzerine yazdığı yazıları yeni bir kitapta topladı. İlki geçen sene yayımlanan Roman ve Öykü Okumaları 2, birbirinden renkli ve değerli yazarların eserleri üzerine yazılmış analitik denemelerden oluşuyor.

Tanıtım bülteninden…

Dr. Korhan Altunyay, Roman ve Öykü Okumaları 2 isimli kitabında, okuma eylemiyle ilgili geniş bir çerçeve sunuyor. Türk ve dünya edebiyatının nitelikli yapıtlarını psikanaliz, postmodernizm, toplumcu gerçekçilik, öz kurmaca, metalepsis ve kronotop gibi kuram ve izlekler bağlamında okuyan yazar, roman ve öykülerin sahip olduğu derinliği anlamsal düzeyde gözler önüne sermeye çalışıyor. Bu anlamda kitaptaki denemeler, yazarın herhangi bir okuma biçimini merkeze almadığını, farklı kuramlardan ve izleklerden yola çıkarak metinlere yaklaştığını göstermesi açısından oldukça önemli.
Kitapta Ahmet Altan, Nedim Gürsel, Hakan Akdoğan, Hilmi Yavuz, Oya Baydar, Latife Tekin, Albert Camus, Virginia Woolf, Ferit Edgü, Hasan Ali Toptaş, Orhan Duru, Laurence Sterne ve İnci Aral gibi yazarların yapıtları üzerine eleştirel denemeler yer alıyor.
2022 yılında ilki yayımlanan Roman ve Öykü Okumaları 2, olay metinlerinin herkese görünmeyen yanlarının bulunduğunu gösteren nitelikli denemelerden oluşuyor. Kitap, olay çerçevesinde yaratılan metinlere yeni bir gözle bakmak isteyenler için çok değerli bir kaynak.

Satın almak için tıklayınız.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Ferit Edgü Yaşamını Yitirdi

Ferit Edgü yaşamını yitirdi… Roman, öykü, şiir ve denemeleriyle tanınan 50 kuşağının…