Ana Sayfa Haber PEN Ayın Kitabı: Ahmet Tulgar’ın tüm kitapları

PEN Ayın Kitabı: Ahmet Tulgar’ın tüm kitapları

2 dk okunur
0
0
19

PEN Ayın Kitabı: Ahmet Tulgar’ın tüm kitapları… Evsiz Ülke Hikayeleri… Volkan’ın Romanı… Arzunun Serbest Dolaşımı… Detaylar Kitap Magazin‘de…

PEN Ayın Kitabı

PEN Ayın Kitabı: Ahmet Tulgar’ın tüm kitapları

Ahmet Tulgar’la gelen ne çok şey var. Bazı sorunları hiç konuşulmadığı günlerde düşünmek ve yazmak gibi. Başka mahalleler, başka yaşamlar, başka bir gökyüzü. O hem yazarın nerede, kimlerin yanında durduğunu gösterdi hem de bunu olabilecek en özenli, duyarlı biçimde ve edebiyat zevkini de önceleyerek yazdı. 1980 sonrası hayatlarımızın bir vakanüvisi oldu adeta. Hiçbirini kaçırmadı, gözünü kapatmadı ve çoğu kez de anında kağıda ve kayda geçirdi. Evsiz Ülke Hikayeleri’yle (1989) yazısının ve kendisinin safını ve saflığını ifade etmişti, Volkan’ın Romanı’nda cesur bir dil ve bakışla ötekileştirmeye karşı durdu, Bakışın Ritmi’yle yetkin bir gözlemin ürünü olan portreleri ortaya koydu, Arzunun Serbest Dolaşımı’yla da ne anlatırsa anlatsın edebiyatın lezzeti olduğunu duyurdu.

Ahmet Tulgar 16 kitaplık önemli bir toplam oluşturdu. PEN Yazarlar Derneği olarak, Ahmet Tulgar’ın tüm yapıtlarını Kasım 2022 ayın kitabı olarak seçtiğimizi duyuruyor ve buruk bir mutluluk duyuyoruz.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Ferit Edgü Yaşamını Yitirdi

Ferit Edgü yaşamını yitirdi… Roman, öykü, şiir ve denemeleriyle tanınan 50 kuşağının…