Ana Sayfa Haber Orhan Alkaya İstanbul Kitapçısı Etkinliklerinde

Orhan Alkaya İstanbul Kitapçısı Etkinliklerinde

3 dk okunur
0
0
77

Orhan Alkaya İstanbul Kitapçısı Etkinliklerinde… Modern Türk şiiri… Türk Edebiyatı… İstanbul Kitapçısı Etkinlikleri… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Orhan Alkaya

Orhan Alkaya İstanbul Kitapçısı Etkinliklerinde

Türk şiirinin önemli isimlerinden biri olan Orhan Alkaya, İstanbul Kitapçısı Etkinliklerinde, sevenleriyle buluşacak. 11 Ağustos 2022’de, saat 19.00’da yapılacak etkinlikte moderatör Cenk Gündoğdu. Şairle söyleşi, İstanbul Kitapçısının Kadıköy şubesindeki terasta yapılacak.

Tanıtım bülteninden

Yaz, öyle büyük ve büyüleyicidir ki başını döndürmediği, içine almadığı, gezdirip dolaştırmadığı ve kendiyle eylemediği nerdeyse şair bırakmamıştır. Nâzım Hikmet’ten Oktay Rifat’a, Edip Cansever’den Haydar Ergülen’e, Attila İlhan’dan Tuğrul Tanyol’a, Cemal Süreya’dan Murathan Mungan’a, Ülkü Tamer’den Ataol Behramoğlu’na, Gülten Akın’dan Birhan Keskin’e, Yahya Kemal’den Hilmi Yavuz’a Dıranas’tan Osman Çakmakçı’ya… bütün iyi şairleri etkilemiş mevsimin ötesinde bir haldir yaz.

Tatil ve sıcakla kendine çağıran yaz; diğer yandan bir durma, düşünme, bakma, gözden geçirme halidir. İşte geçip gitmekte olan yazda şairlerimizden şiirler dinleyerek duralım ve zamanı şiirlerle hatırlayacağımız bir yaz yapalım istedik. Çünkü yaz; aşk, umut, gelecek, güzellik ve yaşama sevinci dolu şiirlerle bize durmadan kendini hatırlatır.

Moderatörlüğünü Cenk Gündoğdu’nun yaptığı Yazda Şiir’e bu perşembe şair, aktör ve rejisör Orhan Alkaya konuk olacak ve şiirler okuyacak. Ayrıca oyuncu İlter Kapıcı da konuk şairin şiirlerini seslendirerek performans sunacak.

***

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…