Ana Sayfa Haber Namıdiğer Mühendisinoğlu Egemen Koray Beyli’nin Kitapları Çıktı!

Namıdiğer Mühendisinoğlu Egemen Koray Beyli’nin Kitapları Çıktı!

10 dk okunur
0
0
6,833

İnstagram üzerinden yapmış olduğu paylaşımlarla tanınan, birçok ebeveyne rehberlik eden ve Mühendisinoğlu ismiyle bilinen Egemen Koray Beyli’nin kitapları çıktı. Ebeveynlere yönelik Çocuğun İçin En İyisini Seç ile çocuklara yönelik Mühendis Olacak Çocuk isimli kitaplar raflardaki yerini aldı.

 

“Mühendisinoğlu” Egemen Koray Beyli kimdir?

Çocuğu dünyaya geldikten sonra, çocuğunun kullanacağı vitamininden bebek bezine kadar bütün ürünleri büyük bir titizlikle araştırmaya başlayan İnşaat Mühendisi Egemen Koray Beyli, ürünlerde kullanılan birçok bileşenin çocuklar için zararlı olduğunu tespit etmiştir. Bunun üzerine daha büyük bir titizlikle ve sistematik bir şekilde araştırmalarına devam etmiştir.

Araştırma sonuçlarını ve tavsiyelerini çocuğuna atıfla açmış olduğu @muhendisinoglu İnstagram hesabında paylaşmaya başlayan yazarın paylaşımları, çok kısa sürede geniş bir kitle tarafından ilgi görmüştür. Birçok anne ve baba, çocukları için alacakları bütün eşyaları seçerken bahse konu paylaşımları takip ederek seçmeye başlamışlardır.

Bu alanda otorite oldu

Hali hazırda 500 Bin takipçi bandını geçmiş olan Yazar Egemen Koray Beyli, kamuoyunda ve ebeveynler arasında yaygın olarak “Mühendisin Oğlu” lakabıyla bilinmektedir.

Yapmış olduğu bazı çalışmalarda çeşitli uluslararası firmaların, Türkiye ve Avrupa’da satılan ürünlerinde ciddi farklılıklar olduğunu tespit etmiştir. Türkiye’de satılan ürünlerin bebekler ve çocuklar için zararlı bileşenler içerdiğini, ancak aynı marka ve aynı ürünün Avrupa üretiminde bunların olmadığını tespit etmesinin ardından bu durumu kamuoyu ile paylaşmıştır. Bunun üzerine ilgili firmalarla mahkeme süreçleri yaşamış ve bütün davaları kazanmıştır. İlgili firmalar, mahkemelerin sonunda Türkiye’de de aynı ürünleri satmak zorunda kalmışlardır.

Anne-babalar için bir pusula: Çocuğun İçin En İyisini Seç

Takipçilerinin yoğun ısrarları üzerine, çocuklar ve bebekler için ürün seçilirken dikkat edilmesi gereken konuları detaylıca kaleme alan “Mühendisinoğlu” Egemen Koray Beyli, Çocuğun İçin En İyisini Seç isimli kitabıyla anne-babalara birçok konu başlık altında rehberlik ediyor.

Özellikle kendisine yoğun sorulardan hareketle kaleme almış olduğu kitapta, bebek şampuanından ıslak mendile, bebek yağından demir takviyesine, bebek bezinden gaz giderici damlaya, devam sütünden kıyafet yıkanmasında kullanılacak deterjana kadar bebekleriniz için kullanacağınız birçok ürünü nasıl seçmeniz gerektiği detaylıca yer alıyor. Her bir bölümde, ilgili ürünün üretiminde kullanılan temel ham maddeler ve bu maddelerin fayda ve zararları okurların anlayabileceği bir dilde aktarılıyor.

Yediveren Yayınları markasıyla yayımlanan Çocuğun İçin En İyisini Seç isimli kitapta okurları ayrıca bir sürpriz bekliyor. Mühendisinoğlu Egemen Koray Beyli, bizzat kendisinin uyguladığı doğal bebek losyonundan yumuşatıcıya, doğal diş macunundan koruyucu kreme kadar evde kendi kendinize doğal bir yöntemle yapabileceğiniz birçok ürününün tarifini de veriyor.

Çocukları da unutmadı: Mühendis Olacak Çocuk!

Mühendisinoğlu Egemen Koray Beyli, anne-babalar için çalışmalar yürütürken çocukları da unutmadı. Genç okurlar için kaleme almış olduğu Mühendis Olacak Çocuk isimli serinin ilk kitabı olan Sihirli Aletler isimli kitap da Yediveren Çocuk markasıyla yayımlandı.

Mühendislerin kullandıkları birçok alet, çocukların sevecekleri ve anlayabilecekleri bir üslupta kaleme alınırken, çocukların kendi kendilerine aletler icat edebilmeleri için yönlendirmeler de bulunuyor. Komik bir anlatım ve karikatür çizimlerle çocuklara mühendislik ve fizik konuları severek aktarılıyor.

Mühendisinoğlu Egemen Koray Beyli, serinin diğer kitaplarının da yakın bir zaman raflardaki yerini alması için çalışmalarına devam ediyor.

 

Çocuğun İçin En İyisini Seç

“Adını tek nefeste telaffuz edemediğiniz hiçbir bileşeni, araştırmadan çocuklarınız için kullanmayın.”

Yapmış olduğu paylaşımlarla bebek ve çocuklar için kullanılan birçok ürünü derinlemesine analiz eden, ürünlerin bebek ve çocuklar için fayda ve zararlarını araştıran, hammaddeleri ve içeriklerini inceleyerek gizlenen ve saklanan noktalarını tespit eden ve birçok ebeveynin bilgilenmesine yardımcı olan namıdiğer Mühendisinoğlu Egemen Koray Beyli’den anne ve babalar için yönlendirici bir rehber.

Kitapta bebek şampuanından ıslak mendile, bebek yağından demir takviyesine, bebek bezinden gaz giderici damlaya, devam sütünden kıyafet yıkanmasında kullanılacak deterjana kadar bebekleriniz için kullanacağınız birçok ürünü nasıl seçmeniz gerektiği detaylıca yer alıyor. Her bir ürünün içerisinde kullanılan maddeler teker teker açıklanarak, faydaları ve zararları gün ışığına çıkarılıyor.

Ayrıca, doğal bebek losyonundan yumuşatıcıya, doğal diş macunundan koruyucu kreme kadar evde kendi kendinize yapabileceğiniz birçok doğal ürünün tarifi de sizleri bekliyor. (Tanıtım bülteni)

Çocuğun İçin En İyisini Seç

 

 

Mühendis Olacak Çocuk / Sihirli Aletler

Hey, sen!

Mühendis olacak genç arkadaşım!

Mühendislerin kullandıkları sihirli aletlerin neler olduğunu biliyor musun?

Peki ya o aletlerin tarihlerini, kimler tarafından icat edildiklerini merak ediyor musun?

O zaman hiç bekleme, sayfaları çevirmeye başla!

Mikroskoptan barometreye, tornavidadan matkaba, pusuladan bilgisayara kadar birbirinden farklı onlarca sihirli alet seni bekliyor.

Aletlerin komik ve sihirli yolculuğuna hazır mısın?

(Tanıtım bülteni)

Mühendis Olacak Çocuk

 

Kitapları detaylı incelemek veya satın almak için tıklayınız!

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Boğaziçi Film Festivali 18-25 Ekim Tarihleri Arasında

Boğaziçi Film Festivali 18-25 Ekim tarihleri arasında… Boğaziçi Kültür ve Sanat Vakf…