Ana Sayfa Haber Mahal Edebiyat II. Öykü Yarışması’na Başvurular Başladı

Mahal Edebiyat II. Öykü Yarışması’na Başvurular Başladı

4 dk okunur
0
0
39

Mahal Edebiyat II. Öykü Yarışması’na başvurular başladı… Son başvuru tarihi 25 Mart 2024… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Mahal Edebiyat II. Öykü Yarışması’na başvurular başladı

Mahal Edebiyat II. Öykü Yarışması

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan yarışma vesilesiyle edebiyat dünyamıza soluk katabilecek yeni yazarlar ortaya çıkarmak.

Konu:

Serbest

Katılım Koşulları:

• Ödül, 18 yaş üzeri yazar ve yazar adaylarına açıktır.

• Ödüle, bir öyküyle başvurulur. Öyküler elektronik ortamda veya kâğıt baskı olarak yayımlanmamış, başka bir yarışmadan ödül almamış olmalıdır. Ve yarışmanın sonucu açıklanana kadar yayımlanmamalıdır.

• En fazla 2000 sözcük uzunluğundaki öykü, Word dosyası içinde gönderilmelidir. Öykü, Times New Roman karakterinde, 12 punto olacak şekilde ve 1,5 satır aralığında, iki yana yaslı yazılmalıdır.

• Başvuru, adayın kendisi tarafından yarisma@mahaledebiyat.com e-posta adresine, 10 Ocak 2024’te, saat 23.59’a kadar gönderilmelidir.

• Başvuru için gönderilen e-posta, iki Word dosyasından oluşmalıdır.

Birinci dosyada yazarın/adayın adı-soyadı öyküsünün adı, adresi, cep telefonu, e-posta adresi ve kısa özgeçmiş bilgisi bulunmalıdır.

• Ön jüri, adayların dosyalarını yönetmeliğe uygunluk, özensizlik, belirgin anlatım sorunu, yazım hatası gibi yönlerden inceleyecektir. Ön jüride; Ayşenur Kıvanç Üstüntaş, Buse Karabulut, Çisem Arslan, Ebru Çelik, Elif Türkoğlu, Enes Yılmaz, Hatice Akalın, İlknur Sıdar Gülbay, Melike Kara, Melike Pehlivan İşler yer alacaktır.

• Ödüle gönderilen öykülerin hukukî sorumluluğu yazarına aittir. İntihal veya üçüncü kişilerin telif hakkı gibi durumlarda, sorumluluk yazara aittir.

• Seçici Kurul: Metin Nart, Mehmet Fırat Pürselim, Başar Yılmaz, Esra Kahya, Gülhan Tuba Çelik, Onur Özkoparan’dan oluşacaktır.

• Yarışmanın sekretaryasını Mete Karagöl yapacaktır.

Kısa liste 25 Şubat 2024’te açıklanacaktır.

• Seçici Kurul’un birincilik ödülüne değer bulduğu yazarın öyküsünün adı, finaldeki 10 katılımcının öyküleri ile birlikte Mahal Edebiyat Yayınları tarafından kitaplaştırılacak olan kitaba verilecektir.

Kazanan, 25 Mart 2024 tarihinde açıklanacaktır.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri 25 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihlerinde

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri bu sene   25 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde “Ken…