Ana Sayfa Haber İstanbul Müzik Festivali AKM’de Yapılacak

İstanbul Müzik Festivali AKM’de Yapılacak

2 dk okunur
0
0
42

İstanbul Müzik Festivali AKM’de yapılacak. AKM, İstanbul Müzik Festivali konserlerine ev sahipliği yapacak. Detaylar Kitap Magazin‘de…

İstanbul Müzik Festivali

İstanbul Müzik Festivali AKM’de yapılacak

İstanbul Müzik Festivali’nin ilk senelerinden günümüze kadar birçok unutulmaz etkinliğine ev sahipliği yapan AKM’de, festivalin 50. senesinde, açılış töreninin yanında pek çok konsere sahne olacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfınca (İKSV) Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ile yapılan etkinlik, 6-24 Haziran’da gerçekleştirilecek.

3 hafta devam edecek festivalin ilk haftasında AKM’de gerçekleştirilecek konserler, Beyoğlu Kültür Yolu Festivali çerçevesinde izleyici ile buluşacak.

Bu sene “İstanbul” temasına sahip olacak festival, Deutsches Symphonie Orchester Berlin, Tekfen Filarmoni Orkestrası, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve Bilkent Senfoni Orkestrası gibi önemli toplulukları ve aralarında Anna Prohaska, Gautier Capuçon, Fazıl Say, Kirill Gerstein ve Alice Sara Ott’un bulunduğu birçok sanatçıyı ağırlayacak.

Ücretsiz gerçekleşecek Hafta Sonu Klasikleri’nin yanında İKSV Alt Kat iş birliği ile çocuklarla gençlere yönelik “Müzikli Bir Hafta Sonu” etkinliklerinde de ücretsiz konserlerle atölyeler gerçekleştirilecek.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri 25 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihlerinde

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri bu sene   25 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde “Ken…