Ana Sayfa Haber İstanbul 3. Uluslararası Halk Müzikleri Festivali

İstanbul 3. Uluslararası Halk Müzikleri Festivali

3 dk okunur
0
0
21

İstanbul 3. Uluslararası Halk Müzikleri Festivali, 11 Kasım’da AKM’de başlayacak. İstanbul 3. Uluslararası Halk Müzikleri Festivali, Kültür ve Turizm Bakanlığı katkıları ile 11- 13 Kasım tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) yapılacak. Detaylar Kitap Magazin‘de…

İstanbul 3.Uluslararası Halk Müzikleri Festivali

İstanbul 3. Uluslararası Halk Müzikleri Festivali

Programı Sanat Hayattır Derneğince hazırlanan festivalin bu seneki yabancı konukları Hindi Zahra, Le Trio Joubran ile Azerin olurken ülkemizden de Sabahat Akkiraz, Yavuz Bingöl, Sibel Can, Kubat, Şefika Kutluer sanatseverler ile bir araya gelecek.

Açılışı Hindi Zahra ve Yavuz Bingöl yapacak

Festival açılışını 11 Kasım Perşembe akşamı dünyaca meşhur Fas asıllı Fransız sanatçı Hindi Zahra ve Yavuz Bingöl gerçekleştirecek. Yavuz Bingöl 18.30’da sahneye çıkarken Hindi Zahra konseri 20.30’da başlayacak. Festivalin ikinci gününde Filistinli Le Trio Joubran ve Şefika Kutluer sahne alacak.

“Sihirli flüt” olarak bilinen Şefika Kutluer konseri 18.30’da başlarken konserde Kutluer’e Bakü Yaylılar grubuyla Filistinli Bakr Khelifi’nin uduyla eşlik edecek.

Paris Olympia’dan New York Carnegie Hall’a uzanan farklı konser salonlarında binlerce kişiye konser veren Le Trio Joubran da AKM’de 20.30’da müzikseverler ile bir araya gelecek.

Hacı Bektaş Veli ile Yunus Emre’den dizeler

Azerbaycan’ın çok sevilen başarılı sanatçısı Azerin, 13 Kasım saat 18.00’de sahneye çıkacak. Ardından Yavuz Bingöl’ün sanat yönetmenliğinde hazırlanan “Bir Ses Yunus Bir Nefes Hacı Bektaş” konserinde Bingöl’ün yanında Sabahat Akkiraz, Sibel Can ile Kubat aynı sahnede olacak.

Şef Eray İnal’ın yönetimindeki orkestrayla yapılacak etkinlikte tematik olarak ilk kez Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre’nin dizelerinden oluşan eserler seslendirilecek.

Festival çerçevesinde ayrıca AKM fuayesinde Anadolu’nun müzik dünyasına sunduğu enstrümanların bulunduğu bir sergi ve bu sergi çerçevesinde bağlama yapım atölyesi gerçekleştirilecek.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Müzeler Bayram Tatilinde Rekor Sayıda Ziyaretçi Ağırladı

Müzeler bayram tatilinde rekor sayıda ziyaretçi ağırladı. Milli Saraylar Başkanlığına bağl…