Ana Sayfa Haber İş Sanat Edip Cansever Şiir Dinletisi Yapıldı

İş Sanat Edip Cansever Şiir Dinletisi Yapıldı

2 dk okunur
0
0
91

İş Sanat Edip Cansever Şiir Dinletisi yapıldı. Usta şair Edip Cansever’in eserlerinin yer aldığı “Sevda Bir Ateş Buldu Sende” başlıklı şiir dinletisi bu akşam saat 20.30’da İş Sanat’ın YouTube kanalında ve internet site­sinde ücretsiz olarak sanatseverlerle buluşacak.

 

İş Sanat Edip Cansever Şiir Dinletisi

İş Sanat’ın şiir ve hikaye dinletileri, Edip Cansever‘in yapıtlarının yer aldığı ‘Sevda Bir Ateş Buldu Sende’ isimli şiir dinletisiyle sezonu tamamladı.

İmge şairi Cansever’in “Sonrası Kalır”, “Eylülün Sesiyle”, “Kirli Ağustos” ve “Yerçekimli Karanfil” isimli şiirlerinin de seslendirildiği dinletinin ilk gösterimi İş Sanat’ın video paylaşım platformu kanalında ve internet sitesinde 10 Mayıs saat 20.30’da yapıldı.

Atilla Birkiye‘nin hazırladığı, müzik yönetmenliğini Serdar Yalçın‘ın üstlendiği, Mehmet Birkiye‘nin sahneye uyarladığı dinletide şiirler; Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yararve Hakan Gerçek tarafından seslendiriliyor.

Kültür merkezinin pandemi sebebiyle çevrimiçi sürdürdüğü 21. sezonunda yayınladığı Nazım Hikmet – Bir Tren Kalkar Haydarpaşa Garı’ndan, Gülten Akın – Kestim Kara Saçlarımı, Cahit Sıtkı Tarancı – Düşten Güzel başlıklı şiir dinletileri ile Sait Faik Abasıyanık – Her Şey İnsanı Sevmekle Başlar, Haldun Taner – İnsan Sadece Bir Araç başlıklı hikaye dinletileri kültür merkezinin video paylaşım platformu kanalı ve internet sitesi üzerinden yıl boyunca ücretsiz izlenebilecek.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Ferit Edgü Yaşamını Yitirdi

Ferit Edgü yaşamını yitirdi… Roman, öykü, şiir ve denemeleriyle tanınan 50 kuşağının…