Ana Sayfa Haber Geleceğin Yazarları Sertifikalarını Aldı

Geleceğin Yazarları Sertifikalarını Aldı

1 dk okunur
0
0
24

Geleceğin Yazarları sertifikalarını aldı… Yazarlık… Yaratıcı yazarlık… Yazarlık eğitimi… Sertifika… Detaylar Kitap Magazin‘de….

Geleceğin Yazarları Sertifikalarını Aldı

Geleceğin yazarları sertifikalarını aldı

Yazma becerisiye merakı bulunan liseli öğrencilere dönük yapılan yazarlık eğitimini bitiren genç yazar adayları, sertifikalarını aldı. Ankara Valiliğinin koordinatörlüğünde, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle Türkiye Yazarlar Birliğinin (TYB) bir arada hayata geçirdiği “Bilge Yazarlar Projesi”bin kapanış şöleni Hacı Bayram Veli Üniversitesi Itri Konferans Salonu’nda yapıldı.

Etkinliğe Ankara Valisi Vasip Şahin, TYB Genel Başkanı ile Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, öğretim üyeleri, öğretmenler, eğitime katılan öğrencilerle aileleri katıldı. Törende Ankara valisi bir konuşma yaptı ve gençlerin edebiyatla, sosyal bilimlerle ilgilenmesinin önemine değindi.

Konuşmadan sonra Vali Şahin ile Rektör Arıcan, on değişik ilçedeki 18 yazarlık atölyesinde eğitimini bitiren 243 lise öğrencisine sertifikalarını, her grubu temsil eden bir öğrenciye verdi.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Ferit Edgü Yaşamını Yitirdi

Ferit Edgü yaşamını yitirdi… Roman, öykü, şiir ve denemeleriyle tanınan 50 kuşağının…