Ana Sayfa Haber Erdal Öz Edebiyat Ödülü

Erdal Öz Edebiyat Ödülü

3 dk okunur
0
0
50

Erdal Öz Edebiyat Ödülü sahibini buldu. Başkanlığını Sibel Irzık’ın yaptığı, Cemil Kavukçu, Ömer Türkeş, Metin Celal, Nilüfer Kuyaş, Murat Yalçın  ve Faruk Duman’dan oluşan Seçici Kurul, Erdal  Öz  Edebiyat Ödülü’nün 14.’sünün Selim İleri’ye verdir. Detaylar Kitap Magazin‘de… 

Erdal Öz Edebiyat Ödülü

Erdal Öz Edebiyat Ödülü

Ödül şu gerekçelerle veriliyor:

“Erdal Öz Edebiyat Ödülü seçici kurulu, 26 Eylül 2021 günü toplanarak, 2021 Erdal Öz Edebiyat Ödülü’nü Selim İleri’ye sunmaya karar vermiştir. Selim İleri öyküleri, romanları, deneme ve senaryoları, edebiyatımızın geçmişine, bugününe ve tüm alanlarına sunduğu sürekli ve nitelikli katkı ve edebiyat dünyasında oynadığı öncü ve yenilikçi rol nedeniyle ödüle değer görülmüştür.”

Erdal Öz Ödülü Selim İleri’ye 11 Ekim 2021, Pazartesi günü Dada Salon’da yapılacak tören ile verilecek. Geçen sene pandemiden dolayı yapılamayan 2020 Erdal Öz Edebiyat Ödülü sahibi Jale Parla da ödülünü 11 Ekim gecesi  alacak.

Her sene bir üyenin ayrılarak bir başka üyenin katılımı ile yenilenen jüri, 6 senedir jüride yer alan ve 2021 komitesinin başkanlığını sürdüren Sibel Irzık’ı uğurlayacak. Gelecek yıl jüriye katılacak olan yeni üye Jale Özata Dirlikyapan olacak.

2008 senesinden bugüne dek verilen ödül, Handan Börüteçene’nin dizayn ettiği bir ödül heykelciğiyle 15.000 TL’den oluşmaktadır. Erdal Öz Edebiyat Ödülü bugüne kadar, Gülten Akın, Nurdan Gürbilek, İhsan Oktay Anar, Şavkar Altınel, Murathan Mungan, Cemil Kavukçu,  küçük İskender, Orhan Pamuk, Orhan Koçak, Cevat Çapan , Adalet Ağaoğlu, Latife Tekin ve Jale Parla gibi isimlere verildi.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Müzeler Bayram Tatilinde Rekor Sayıda Ziyaretçi Ağırladı

Müzeler bayram tatilinde rekor sayıda ziyaretçi ağırladı. Milli Saraylar Başkanlığına bağl…