Ana Sayfa Haber Eğreti: Türkan Dalgıç’ın Yeni Romanı

Eğreti: Türkan Dalgıç’ın Yeni Romanı

3 dk okunur
0
1
264

Eğreti: Türkan Dalgıç’ın yeni romanı… Kadın yazarlar… Türk edebiyatı… Türk romanı… Türk romanında kadın yazarlar… Detaylar Kitap Magazin‘de…

egreti

Eğreti: Türkan Dalgıç’ın yeni romanı

Türkan Dalgıç, DKY’den çıkan kitabı Eğreti ile oldukça farklı bir öyküyü okurla buluşturuyor. Yıllar sonra ülkesine dönen Elvan kiraladığı eşyalı dairedeki kilitli odayla birlikte sırları ve sınırları arayacaktır. Yaptığı çevirinin gittikçe kaderine dönüşeceğini bilmemektedir. Evin sahibi Altan, apartman görevlisi Kâzım ve eşi Mercan bu arayışta Elvan’a eşlik edecektir. Üstelik toplumsal sorunlara da temas ederek.
Geçmişin tortusuyla geleceğin muhtemel ağırlığı arasında sıkışan bireyin umudunu diri tutma mücadelesini anlatıyor Eğreti. Hırstan fedakârlığa, tutkudan ayrılığa birçok duyguyu içine alan bir ilişkiler ağı kuruyor. Harmanladığı çift kurguyu şaşırtıcı bir biçimde birleştiren Türkan Dalgıç, okuru kendi kilitli odasını keşfetmeye çağırıyor.

egreti

Türkan Dalgıç kimdir?

1972 yılında İstanbul’da doğan Türkan Dalgıç, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat bölümünden mezun oldu. İsviçre, Pakistan, Vietnam ve Hon Kong’da bulundu. Türkiye’ye döndüğünde Erbulak Evi yazarlık okuluna kaydoldu. Üç senelik eğitimi esnasında Hakan Akdoğan, Aslı Perker, Özen Yula, Ayşe Erbulak Özgüral ve Özden İnal’dan dersler aldı. DKY’den çıkan İhanet (2019) ile Affet Beni (2020) kolektif ökü kitaplarında “Kağıtları Siz Dağıtıyorsanız Ben Oyunda Yokum” ve “Ağabeyimin Bebekleri” başlıklı öyküleriyle yer aldı.

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri 25 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihlerinde

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri bu sene   25 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde “Ken…