Ana Sayfa Haber Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülleri Sahiplerini Buldu

Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülleri Sahiplerini Buldu

3 dk okunur
0
0
44

Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülleri sahiplerini buldu. Türkiye Yayıncılar Birliği Düşünce ve İfade Özgürlüğü 2022 Ödülleri… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülleri

Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye Yayıncılar Birliği Düşünce ve İfade Özgürlüğü 2022 Ödülleri, 12 Nisan 2023 Çarşamba günü Yapı Kredi Kültür Sanat Merkezi’nde yapılacak törenle sahiplerine takdim edildi. Ödüller, yayınevi kategorisinde Günışığı Kitaplığı, yazar kategorisinde PEN Türkiye ve Türkiye Yazarlar Sendikası ödüle değer görülürken Kitabevi Emek Ödülü ise Malatya’da hizmet veren Fidan Kitabevi’ne verildi.

Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından verilen “2022 Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülleri”, Yapı Kredi Kültür Merkezinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk, törende yaptığı konuşmada başta okuma kültürü olmak üzere düşünme, okuma ve yazma özgürlüğünün hayatın temeline yerleşmesi gerektiğini dile getirdi.

Yayıncılığın her yıl katlanarak artan sorunlarla karşı karşıya olduğunu aktaran Kocatürk, birtakım sorunlara rağmen 2022’de yayıncılık sektöründe olumlu gelişmelerin de yaşandığına işaret etti.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Boğaziçi Film Festivali 18-25 Ekim Tarihleri Arasında

Boğaziçi Film Festivali 18-25 Ekim tarihleri arasında… Boğaziçi Kültür ve Sanat Vakf…