Ana Sayfa Haber Deprem Temalı Şiir, Metin ve Fotoğraf Sergisi

Deprem Temalı Şiir, Metin ve Fotoğraf Sergisi

4 dk okunur
0
0
33

“Deprem temalı şiir metin ve fotoğraf” sergisi… Ankara Mimarlar Odası… 17 Ağustos Depremi… Detaylar Kitap Magazin‘de…

“Deprem temalı şiir metin ve fotoğraf” sergisi

“Deprem temalı şiir metin ve fotoğraf" sergisi

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nde 17 Ağustos Depremi’nin yıldönümünde Antakya Sanat Kolektifi “Deprem temalı şiir metin ve fotoğraf” Sergisi düzenledi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nde 17 Ağustos Depremi’nin yıldönümünde, Şubat depreminden fotoğraflarla sergi düzenlendi sergide şiir ve metinlere de yer verildi. Serginin açılışını Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan yaptı. Antakya Sanat Kolektifi’ne teşekkür eden Candan, “ Kahramanmaraş merkezli iki depremin üzerinden 6 ay geçmesine rağmen yaralarımız sarılabilmiş değil, sergideki fotoğraflarla acımız tazelenmiş olsa da bir taraftan da deprem gerçeğini unutturmamamız gerekiyor. 6 Şubat’ta yaşanan on binlerce insanımızı kaybettiğimiz deprem ve 17 Ağustos’ta yaşanan depremler gösteriyor ki bu dersi henüz almamışız. 17 Ağustos 1999 Kocaeli/Gölcük merkezli deprem felaketinin 24.yıl dönümünü de hatırlamak gerekiyor” şeklinde konuştu.

Serginin küratörlüğünü üstlenen Adil Okay “Yaralarımız henüz kapanmadı ve bu sergi bizim için hüzünlü bir yolculuk oldu. Depremler birer doğal afet olsa da ihmalden dolayı ölenleri de unutturmamız gerekiyor. “ dedi

Antakya Sanat Derneği Başkanı Edip Yeşil de söz alarak “ 17 Ağustos’ta ders alınsa 6 Şubat’ı yaşar mıydık diye soruyoruz, Yaralarımız henüz kabuk bağlamadı sanat sağaltır dedik, Ve bir sergi hazırladık Antakya Sanat Kolektifi olarak burada amaçlarımız arasında kişisel hafızanın kolektif hafızaya dönüşmesi de var. Kaybettiğimiz canlar var ve hala sorunlar devam ediyor,  hala kültürel mirasımız, çok dinli yapımız ve sosyal yapımız yok olmakla karşı karşıya ” İfadelerini kullandı.

Deprem temalı şiir metin ve fotoğraf” Sergisinde depremzedelerin de yazıları, şiirleri, fotoğrafları yer alırken sergi 28 Ağustos tarihine kadar Mimarlar Odası’nda görülebilecek.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

11. Türkiye Yayıncılık Kurultayı 2024 Sonuç Bildirisi Yayımlandı

11. Türkiye Yayıncılık Kurultayı 2024 Sonuç Bildirisi yayımlandı… 5-6 Haziran 2024&#…