Ana Sayfa Haber “Çiçekçi Sokağı” Oyunu 29 Mart’ta Bursa’da

“Çiçekçi Sokağı” Oyunu 29 Mart’ta Bursa’da

4 dk okunur
0
0
15

“Çiçekçi Sokağı” Oyunu 29 Mart’ta Bursa’da… Eser 29 Mart Cuma günü saat 21.00’da BAOB Sahne’de… Detaylar Kitap Magazin‘de…

“Çiçekçi Sokağı” Oyunu 29 Mart’ta Bursa’daÇiçekçi Sokağı

Teatro Rudius’un, komedi ve dramı harmanlayan müzikli oyunu “Çiçekçi Sokağı”, 29 Mart Cuma akşamı 21.00’de BAOB Sahne’de Bursalı tiyatro severlerle buluşacak! Başrollerini, ünlü oyuncu Wilma Elles ile Kosta Kortidis’in paylaştığı oyunda aynı zamanda Alp Balkan, İlkay Özşen, Dilara Tabak, Ali Alkın Aydın, Pari Mayıs ve Akın Kaplan rol alıyor. Kosta Kortidis’in, 1900’lerin başında gazetelerde yayınlanmış gerçek bir haberden, Çiçekçi Sokağı’nda işlenmiş bir cinayetten ilham alarak yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği “Çiçekçi Sokağı”, bir adalet, bir cinayet, bir kadın hikâyesini sahneye taşıyor. Oyunun biletleri, Biletinial.com’dan, Biletix’ten, Bubilet’ten ve salonun gişesinden temin edilebilir.

“Çiçekçi Sokağı”, 2019 yılında Kosta Kortidis ve Akın Kaplan tarafından “Bir özgürlük meselesi” sloganıyla kurulan Teatro Rudius’un beşinci prodüksiyonu olarak seyirciyle buluşuyor.

Kosta Kortidis’in kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda oturduğu, Akın Kaplan’ın yönetmen yardımcılığını üstlendiği “Çiçekçi Sokağı”nda Kortidis ve Kaplan’la birlikte Wilma Elles, Alp Balkan, İlkay Özşen, Dilara Tabak, Ali Alkın Aydın ve Pari Mayıs rol alıyor. Oyunun şarkı sözleri Kosta Kortidis’in, besteleri Altuğ Akınsel’in, koreografisi ise Alkış Peker ve Alper Akalın’ın imzasını taşıyor.

Bir önceki yüzyılın başlarında Pera’da vuku bulmuş, gazete sayfalarına kaydolmuş kanlı bir hadise… Aşk, tutku, entrika, intikam çemberinde iki perdelik bir hayal ya da perdesiz bir hakikat… Sekiz milletin etrafta dokuz lisan konuştuğu Cadde-i Kebir’in en müstesna sokağının, Çiçekçi’nin, güzeller güzeli, iyi yürekli Despina’nın, yakışıklı ve gizemli Vasilis’in, kalbi kara Periklis’in, bilge meyhaneci Zafiris’in, Pera’nın beyaz eldivenli efendisi Şık Manol’ün ve kahve fincanında hakikati gören Türkan’ın hikâyesi bu. Gün yüzüne çıkan sırların ışığında bir adalet, bir cinayet, bir kadın hikâyesi…

29 Mart 2024 Cuma akşamı saat 21.00’de Bursa’da BAOB Sahne’de seyirciyle buluşacak iki perdelik “Çiçekçi Sokağı” için biletler, Biletinial.com’dan, Biletix’ten, Bubilet’ten ve salonun gişesinden temin edilebilir.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Rota Yeniden Oluşturuluyor’la Rotalar Yeniden Bulunuyor

Rota Yeniden Oluşturuluyor ile rotalar yeniden bulunuyor… Dilek Cesur… Yediver…