Ana Sayfa Haber Cannes Film Festivali Bugün Balıyor

Cannes Film Festivali Bugün Balıyor

4 dk okunur
0
0
66

Coronavirüsten dolayı ertelenen Cannes Film Festivali bugün başlıyor. 2 hafta boyunca dünya sinemalarının kalbi Fransa’da atacak. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Cannes Film Festivali

Coronavirüs salgını dünyadaki tüm kültürel faaliyetleri bir süreliğine durdurdu. Turizm sezonunun açılması ile beraber Cannes’te de yaşam dinamizm kazanmaya başladı. Haziran ayında yapılacak olan festival, salgından dolayı bugün başlıyor. 17 Temmuz’a dek devam edecek olan festivalde Holywood yıldızlarından Matt Damon, Nicole Kidman, Sean Penn ve Timothee Chalamet’in katılacak. Adam Driver ile Marion Cotillard oynadığı Annette açılış filmi olacak. Bu filmi Fransız yönetmen Leos Carax’ın yönetti.
Euronesws‘in haberine göre; 24 filmin Altın Palmiye’ye uzanmak için yarışacağı festivalde kazananlar 16 Temmuz’da açıklanacak. Bu yıl festivalin jüri başkanlığını ilk kez bir siyahi yönetmen, Spike Lee, üstlenecek. Jüri panelinde ayrıca 2009 yapımı “Yeraltı Peygamberi”nin başrol oyuncusu Tahar Rahim ve Amerikalı aktris Maggie Gyllenhaal da bulunuyor.
Festivalde yarışan yönetmenler arasında İtalyan Nanni Moretti’nin yeni filmi “Tre Piani,” Fransız Jacques Audiard “Les Olympiades” ve Taylandlı Apichatpong Weerasethakul’un ilk İngilizce filmi “Memoria” favoriler arasında gösteriliyor.
  • Cannes Film Festivali Jüri Üyeleri Açıklandı

    Cannes Film Festivali jüri üyeleri açıklandı. Amerikalı yönetmen Spike Lee’nin başka…
Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…