Ana Sayfa Haber Barış Güvercinleri Gazze’ye Uçtu

Barış Güvercinleri Gazze’ye Uçtu

3 dk okunur
0
0
34

Barış Güvercinleri Gazze’ye uçtu. YouTuber ve yazar Tuncer Gizem Avcısı, sevenlerinin getirmiş olduğu güvercini, Gazze’ye gitmesi için gökyüzüne bıraktı. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Barış Güvercinleri Gazze’ye uçtu

Barış Güvercinleri Bu yıl 7.’si yapılan İnegöl Kitap Fuarı oldukça anlamlı bir etkinliğe sahne oldu. Yediveren Yayınları standında İmzası olan YouTuber Yazar Tuncer Gizem Avcısına okuyucular tarafından getirilen beyaz güvercinler insanlık dramı yaşanan Gazze için gökyüzüne bırakıldı.

Yediveren Yayınları yazarlarından Tuncer Gizem Avcısı tarafından gökyüzüne uçurulan güvercinler için, “Gazze’de bir dram yaşanıyor ve dünya neredeyse buna sessiz kalmış durumda. Oysa orada her gün yüzlerce insan, çocuk hayatını kaybediyor. Buna sessiz kalmayarak tepkisini ortaya koyan değerli okuyucularimizin getirdikleri güvercinler umarız yaşanan savaşın bitmesine vesile olur” açıklamasını yaptı.

Fuar organizatörü ve Yoncalı kültür sanatın Kurucusu Ömer Baran’ın Gazze için açıklaması şöyle; Çocukların Çatışmalarda öldürülmesi ve bu zulmün olağan hale gelmesi bizlere tarifsiz bir üzüntü veriyor. Umarız son bulur.

Kutsal kitaplarda yer alan efsaneye göre, büyük tufan sonrasında geminin penceresinden bir güvercin salınır; güvercin ağzında bir zeytin yaprağıyla geri döndüğünde, tufanın sona erdiği, yeryüzünde yaşamın devam ettiği anlaşılır. O günden beridir, ağzında zeytin yaprağı tutan güvercin, ümidin, barışın simgesi kabul edilir.Barış Güvercinleri

Yalnızca barışın simgesi değil, iyiliğin, güzelliğin, saflığın, temizliğin en yalın halidir;

Gökyüzüne uçurulan güvercinler umarız Gazze’den bir zeytin dalı getirir bu zulüm son bulur.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

11. Türkiye Yayıncılık Kurultayı 2024 Sonuç Bildirisi Yayımlandı

11. Türkiye Yayıncılık Kurultayı 2024 Sonuç Bildirisi yayımlandı… 5-6 Haziran 2024&#…