Ana Sayfa Haber Bahar Umurtak ile Novellası Günferi Üzerine Söyleşi

Bahar Umurtak ile Novellası Günferi Üzerine Söyleşi

2 dk okunur
0
0
41

Bahar Umurtak ile novellası Günferi üzerine söyleşi… Banliyö Ajans… Novellası… Günferi… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Bahar Umurtak ile novellası Günferi üzerine söyleşi

Dünya Bir Meyve Bahçesidir, Geçiş, Merdiven isimli kitapların sahibi olan Bahar Umurtak novellası Bahar Umurtak Günferi’yi neden yazdığını anlattı. Sunuculuğunu Korhan Altunyay’ın yaptığı söyleşide Bahar Umurtak merak edilen soruları yanıtladı.

Dünyamızın sorunlarını, özellikle de çevre kirliliği ve ekosistemdeki dengesizliğe dikkat çekmek istediğini belirten Bahar Umurtak, novellasını yazarken Türk ve dünya mitolojisinden de yararlandığını belirtti.

Söyleşi için tıklayınız.

Kitabı satın almak için tıklayınız.

Bahar Umurtak kimdir?

Bahar Umurtak 1962’de Üsküdar, İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra, ailesi ile birlikte İngiltere’ye taşındı. Londra’da biyokimya okudu ve daha sonra doktora yaptı. İki yıl genetik konusunda Zürih Üniversitesi’nde doktora üstü çalışmaları oldu. İlaç ve Medikal sektöründe Pazarlama ve Satış bölümünde çalıştı, emekli oldu.

2007 yılında Süper İnsanlık Realitesi Derneği’ne üye oldu. 2008 yılından beri bu derneğin gönüllü olarak Halkla İlişkiler Sorumlusu görevini yapmaktadır.

İnsan hakkında şekillenen düşüncelerini “DÜNYA BİR MEYVE BAHÇESİDİR” adı altında kitaplaştırdı. Daha sonra,  yakın arkadaşı Gülden Zengin ile birlikte bir kişisel gelişim kitabı olan “GEÇİŞ” isimli kitabı kaleme aldı.

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

11. Türkiye Yayıncılık Kurultayı 2024 Sonuç Bildirisi Yayımlandı

11. Türkiye Yayıncılık Kurultayı 2024 Sonuç Bildirisi yayımlandı… 5-6 Haziran 2024&#…